Po Sázavě z Kácova do Šternberka

Blaník Po Sázavě z Kácova do Šternberka
Čas jízdy/chůze
4 h
Vzdálenost
13 km

Třináctikilometrová nenáročná trasa z Kácova do Českého Šternberka je díky dostatku vody sjízdná celoročně. Na cestě vás čekají tři jednoduché jezy, pokud si na ně přesto netroufáte, lze je lehce přetáhnout. Výlet můžete zakončit návštěvou hradu Český Šternberk. I proto patří tato trasa k jednomu z nejvyhledávanějších jednodenních výletů na řece Sázavě.

Trasa mezi Kácovem a Českým Šternberkem je vhodná i pro začínající vodáky a rodiny s dětmi. V Půjčovně lodí Samba vám zapůjčí nejen kánoe, kajaky a rafty, ale také paddleboardy nebo koloběžky.

Vyplouváme

1.

Kácov

Na vodu se posaďte v loděnici Půjčovny lodí Samba na dohled od barokního kácovského zámku. Kácovský jez je sjízdný propustí uprostřed a náhonem vpravo, přenášet lze vlevo. Ještě v Kácově se můžete občerstvit v Kempu U Kouzelníka. Po 1,7 km se lze ubytovat a občerstvit v Bisport Centru Kácov.

2.

Pelíškův most a YMCA Soběšín

Jez Pelíškův most na 5,6 kilometru je sjízdný propustí nebo po koruně hned vedle propusti vlevo. Přenášet lze vlevo. Poblíž můžete zakotvit u Kiosku U Čerta, na 6,5 kilometru v Masarykově táboře YMCY Soběšín. V tábořišti najdete Půjčovnu lodí Samba.

3.

Soběšínské jezy

Jez Soběšín – Mazourov (na 7,4 kilometru) je sjízdný po koruně. Přenášet lze po levé straně nebo propustí. Jez Soběšín (na 8,8 kilometru) je sjízdný propustí nebo po koruně vpravo vedle propusti. Přenášet lze vpravo. Za jezem nabízí občerstvení Kiosek U Marka. 

4.

Vlašimská Blanice

Na 10 kilometru přitéká z levé strany mírná řeka Blanice, známá také jako Vlašimská Blanice. Jde o druhý největší přítok Sázavy, teče v délce 66 km. Pramení v Mladovožické pahorkatině.

5.

Český Šternberk

Mohutný gotický hrad se vypíná na skalnatém ostrohu přímo nad řekou. Nabízí jednu prohlídkovou trasu a speciální prohlídky. Půjčovnu lodí Samba najdete takřka pod hradem. Občerstvení koupíte v Koloniálu U Indiána. 

Informace

Adresa

Půjčovna lodí Samba
Český Šternberk 25, Český Šternberk 257 26

E-mail
info@pujcovna-lodi.cz

Další výlety pro vás