Blaník Zážitky
Koření výletů a dovolených pod Blaníkem

Zážitky

Snídaně v trávě, projížďka kočárem, na SUPech nebo návštěva starých mostů na Želivce, to jsou zážitky, na které budete ještě dlouho vzpomínat. 

Snídaně v trávě, projížďka kočárem, na SUPech nebo návštěva starých mostů na Želivce, to jsou zážitky, na které budete ještě dlouho vzpomínat. 

Že už jste to zažili? Byli jste na výletě nebo dovolené, prošli nejznámější místa, objevili něco nového, dobře se najedli a přece tomu pořád něco chybělo? Dobrou dovolenou, stejně jako výlet, nedělá maraton po památkách, muzeích nebo restauracích, ale zážitky. Klidná pozdní snídaně, odpolední svačina nebo večeře v trávě s piknikovým košem s vybranými pochoutkami nebo naopak adrenalinová komentovaná prohlídka zámeckého parku na elektrokoloběžkách nebo výlet na koloběžkách podél řeky Sázavy? Stačí si jen vybrat…

Piknik ve vlašimském zámeckém parku

Procházet se, povalovat na trávě, skotačit na jednom z dětských hřišť, nechat se vést zhruba čtyřkilometrovou naučnou stezkou – z toho jednomu vyhládne. Nemusíte chodit daleko, posvačit můžete přímo v parku. V Podblanickém infocentru si na telefonním čísle 317 847 207 objednejte piknikový koš plný dobrot!

Romantika v parku

Piknik ve vlašimském parku

Piknik v zámeckém parku ve Zruči nad Sázavou

Posezení s košem dobrot si můžete užít s pseudogotickým zámkem za zády, přímo v zámeckém parku ve Zruči nad Sázavou. Piknikový koš vám na objednávku na telefonním čísle 607 850 885 připraví v zámecké kavárně ZRUČné dobroty. 

Svačina v parku

Kraj blanických rytířů - piknik v zámeckém parku ve Zruči nad Sázavou

Piknik v zámeckém parku v Ratměřicích

Obyčejné posezení v trávě můžete proměnit v nevšední romantický zážitek. Ve stínu dvou sekvojovců obrovských si můžete pochutnat na gastronomických specialitách zámecké restaurace Sequioa, zabalených v piknikovém koši. Piknikový koš objednávejte na telefonním čísle 312 600 100.

Posezení pod sekvojovci

Kraj blanických rytířů - piknik v zámeckém parku Ratměřice

Projížďka  parkem v kočáře 

Od května do září denně a po celý rok o víkendech si můžete prohlédnout vlašimský zámecký park z kočáru taženém koňmi. Staňte se na chvíli zámeckými pány a vydejte se na projížďku okolím svého sídla. Projížďku objednávejte na telefonním čísle 605 806 298.

Zámecký park 

Kraj blanických rytířů - Vlašimská brána

Na koloběžkách podél Sázavy

Šumění řeky Sázavy vás bude provázet při celodenních koloběžkových výletech mezi Horkou a Chabeřicemi a Sázavou a Zlenicemi. Koloběžky vám Půjčovna lodí Samba po předchozím objednání na telefonním čísle 604 904 737.

Sázavské koloběžky

Kraj blanických rytířů - výlety kolem řeky Sázavy na koloběžkách

Sjíždění Sázavy na SUPech

Sázavu lze splout i na méně tradičních plavidlech, než jsou kánoe a rafty. Už jste vyzkoušeli SUPy? Řeč je o paddleboardech (Stand Up Paddle), které má v nabídce Půjčovna lodí Samba. Objednávat můžete na telefonním čísle 604 904 737.

Na vlnách Sázavy

Kraj blanických rytířů - zážitky na řece Sázavě