Po Sázavě z Horky do Kácova

Blaník Po Sázavě z Horky do Kácova
Vzdálenost
20 km
Čas jízdy/chůze
5 h

Nad hlavami slunce, kolem šumí stromy, s každým záběrem pádla se pod štíhlou kánoí rozevře voda… Okuste romantiku řeky Sázavy – s rodinou, partou nebo s partnerem. Dvacetikilometrový úsek řeky je vhodný jak pro začátečníky, tak pokročilé vodáky. Cestou vás navíc čeká hned několik zajímavých zastávek.

Ve Zruči nad Sázavou se vám přímo z řeky otevře pohled na pseudogotický zámek jako z pohádky. Romantické duše potěší soutok řeky Sázavy s Želivkou. A to nejlepší na konec: prohlídka kácovského pivovaru s ochutnávkou místního piva. Tak co říkáte, vyplujeme?

Vyplouváme

1.

Kemp Horka

Do kánoí nebo raftů nasedněte v kempu Horka, kde najdete Půjčovnu lodí Samba. V kempu se můžete, jak ubytovat v chatkách nebo stanech, tak i najíst. Kemp najdete přímo u vlakové zastávky Horka nad Sázavou.

2.

Zámek a park Zruč nad Sázavou

Zámek jako z pohádky, snad nejkrásnější na řece Sázavě si můžete prohlédnout ve Zruči nad Sázavou. A je rozhodně na co koukat – zámek nabízí nejen průvodcovské okruhy, ale také hned několik expozic, muzeí nebo výstup do věže. Zkrátka nepřijdou ani děti – čeká tu na ně úžasný Svět kostiček a panenek nebo zábavně-naučná stezka v duchu výchovy mladých rytířů.

Blaník Zámek a park Zruč nad Sázavou
3.

Příběh řeky Sázavy Zruč nad Sázavou

Přemýšleli jste někdy, jak se po staletí cítí řeka Sázava? Nejkrásnější z českých toků? Zkuste si to představit. Nebo navštivte interaktivní expozici ve Zruči nad Sázavou a nechte vyprávět řeku samotnou.

Blaník Příběh řeky Sázavy Zruč nad Sázavou
4.

Vodácké muzeum Zruč nad Sázavou

Republikově a zřejmě i evropsky unikátní Vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou vám atraktivní formou představí bohaté dějiny vodáctví. Na děti čekají model řeky s pouštěcími lodičkami nebo originální houpačky ve tvaru lodí.

Blaník Vodácké muzeum Zruč nad Sázavou
5.

Kemp Rákosí a Chabeřický jez

Kemp Rákosí ve Zruči nad Sázavou nabízí ubytování v chatkách i ve stanech. Tepla jídla jsou v nabídce po celý den. Lodě lze zanechat v klecích po mostem, není nutné je tahat do kempu.

Chabeřický jez na 7,3 kilometru je sjízdný po koruně, přenášet lze po obou stranách.

6.

Jez Posadovský mlýn a tábořiště Omaha

Jez na 15,8 kilometru je sjízdný propustí uprostřed, přenášet lze vpravo. Kultovní vodácké tábořiště Omaha nabízí možnost přespání ve vlastních stanech a celý den otevřený kiosek s teplými jídly.

7.

Kácov

Na 18. kilometru minete Občerstvení U Pepka Námořníka. Kácovský jez je sjízdný propustí uprostřed, přenést lze vlevo. Lodě odevzdáte v Půjčovně lodí Samba u kácovského pivovaru. Odpočinout si můžete v pivovarské restauraci. Barokní zámek v Kácově není přístupný veřejnosti.

Zpět do Horky se z Kácova dostanete Posázavským Pacifikem. Sveze vás i ve směru na Prahu.

Informace

Adresa

Kemp Horka, Půjčovna lodí Samba
Horka-Buda, 285 22

E-mail
info@pujcovna-lodi.cz

Další výlety pro vás