Muzeum Podblanicka na zámku ve Vlašimi

Blaník exkurze Muzeum Podblanicka zámek Vlašim

Muzeum sídlící v prostorách pozdně renesančního zámku je centrem poznání a kultury. Umožňuje nahlédnout do bohaté historie sídla i rozvoje přilehlého parku, který patří mezi nejkrásnější v Evropě, prostřednictvím stálých expozic ale také seznamuje s přírodou Podblanicka a dává nahlédnout do života našich předků.

Muzeum Podblanicka ve Vlašimi nabízí celou řadu výletů za poznáním. Provede vás minulostí kraje, dějinami zámku i krásami blanických parků a seznámí s regionálními vlastivědnými poznatky. Výukové programy pro školy probíhají s průvodcem a jsou přizpůsobené věku účastníků.

Výukové programy pro žáky ZŠ, SŠ a VOŠ

Procházka vlašimským parkem - prohlídka expozice Zámecké parky, prohlídka zámeckého parku s výkladem k dochovaným a zaniklým objektům. Program je vhodný také pro předškoláky.
Krásné písmo a krásná kniha - zámek Vlašim jako cenná ukázka pozdně renesanční architektury, prohlídka interiérů a exteriérů zámku, výklad o stavebních zajímavostech.
Zámek v proměnách staletí - prohlídka interiérů a exteriérů zámku Vlašim, výklad o stavebních fázích.
Abeceda renesance - zámek Vlašim jako cenná ukázka pozdně renesanční architektury, prohlídka interiérů a exteriérů zámku, výklad o stavebních zajímavostech.
Město Vlašim – kronika stavebních stylů - prohlídka města s výkladem a zastavení u významných objektů.
Expozice Auerspergové - prohlídka expozice Auerspergové s výkladem.
Výstava – prohlídka aktuálních výstav s výkladem.


Délku jednotlivých programů včetně cen najde na stránkách Muzea Podblanicka.

Mapa

GPS
49.7072881N, 14.8950825E

Informace

Adresa

Muzeum Podblanicka
Zámek 1, 258 01 Vlašim

Kam vyrazit v okolí