Dům přírody Blaníku

Blaník školní exkurze Dům přírody Blaníku

Dům přírody Blaníku na úpatí bájné hory Velký Blaník vás seznámí nejen s přírodou nejmenší chráněné krajinné oblasti v ČR - CHKO Blaník, ale taky slavnou blanickou legendou o spícím vojsku. Volně přístupná je i venkovní geologická expozice hornin Podblanicka.

Nabídka výukových programů Domu přírody je určená předškolákům i žákům základních a středních škol. Jednotlivé programy jsou vedeny školenými lektory. Prostřednictvím herních prvků a praktických aktivit účastníky provedou přírodním i geologickým bohatstvím Podblanicka a seznámí je s kulturně historickými památkami regionu. Programy mohou sloužit jako motivace pro následný výšlap na vrchol Blaníku.

TIP: Dům přírody je výchozím místem výletu k rozhledně na Velký Blaník - po naučné stezce S rytířem na Blaník.

Výukový program pro předškoláky

S rytířem pod Blaníkem - postava blanického rytíře děti provede prožitkovým programem v okolí Domu přírody Blaníku, kde se seznámí s prostředím lesa a života v něm. Nechybí ani prohlídka Domu přírody a jeho expozice. Program probíhá v terénu a je zapotřebí, aby děti byly přiměřeně vybaveny vhodnou obuví a oblečením.

Výukový program pro 1. stupeň ZŠ

Ekohrátky pod Blaníkem - program žákům zprostředkovává bezprostřední zážitek z přírody. Pomocí her a aktivit se seznamuji s blanickou krajinou a její ochranou. Součástí je také prohlídka Domu přírody a jeho expozice. Program probíhá v terénu a je zapotřebí, aby děti byly přiměřeně vybaveny vhodnou obuví a oblečením.

Výukový program pro 2. stupeň a žáky SŠ

Blaník známý, neznámý - expozice Domu přírody Blaníku žáky seznámí s přírodou Podblanicka, její ochranou a také kulturním významem Velkého Blaníku. Získané vědomosti poté využijí ve znalostním kvízu Podblanické Riskuj.


Délku jednotlivých programů včetně cen najde na stránkách Domu přírody Blaníku.

 

Mapa

GPS
49.6574781N, 14.8851153E

Informace

Adresa

Dům přírody Blaníku
Krasovice 19, 258 01 Kondrac

Kam vyrazit v okolí