Motýlárium a Starý sad Votice

Top
Blaník Motýlárium a Starý sad Votice

Objevte svět pestrobarevných motýlů v různých biotopech uvnitř celoevropsky unikátního motýlária ve Voticích. Setkáte se tu s hlavními skupinami českých denních motýlů. Kolem vás budou poletovat modrásci, babočky nebo bělásci. Žasnout budete nad všemi vývojovými stádii těchto krasavců, od kukel, přes housenky až po dospělé jedince.

Areál, jehož cílem je seznámit s životem jednotlivých motýlů a poukázat na mizení krajinné pestrosti, obsahuje celou škálu přirozených českých biotopů. K Motýláriu přiléhá budova Ekocentra Votice, kde jsou k vidění aktuální výstavy včetně fotografií nebo muzejních sbírek motýlů. Dětem výlet zpestří interaktivní a poučné herní prvky, ale i hledačka.

Nezapomeňte navštívit Starý sad

Motýlárium najdete v bývalých zahradnických sklenících. Jejich konstrukce jsou ovšem otevřené a motýli tak mají možnost vylétat do okolí. Například do nedalekého ovocného Starého sadu, v němž se klidně popásají ovce, bzučí včely a vy si ho můžete projít po naučné stezce s atraktivními zastaveními pro děti, nebo si posedět na lavičce ve stínu stromů.

Mapa

GPS
49.6352417N, 14.6408781E

Informace

Adresa

Motýlárium Votice
Zámecká 810, Votice, 259 01