Zručská stezka k rozhledně Babka


Vydejte se ze Zruče nad Sázavou na sedm kilometrů dlouhou stezku k rozhledně Babka. Odměnou vám bude vyhlídka na Chabeřických skalách a výhled z rozhledny.
Rozhledna Babka u Zruče nad Sázavou

Zručská stezka k rozhledně Babka

Turistická stezka k rozhledně Babka začíná u vlakového nádraží ve Zruči nad Sázavou. Na stezce najdete sedm zastavení s informačními tabulemi o historii i současnosti města Zruč nad Sázavou. Projdete se po zámeckém parku, vyjdete na vyhlídku z Chabeřických skal a cílové zastavení je u rozhledny Babka.

Praktické informace

Délka trasy

6,8 km

Náročnost trasy

Nenáročný terén

Další praktické informace

Zaparkovat je možné přímo u vlakového nádraží.
Turistickou známku, turistickou vizitku nebo pohlednici je možné zakoupit v infocentru zámku Zruč nad Sázavou, je zde také k dispozici razítko rozhledny Babka.

Více informací

Rozhledna Babka je dřevěná rozhledna s kovovými prvky a schodištěm, která se nachází v lokalitě Mezi cestami cca 2 km severně nad městem Zruč nad Sázavou. Stojí ve výšce 451 m n. m. a vyhlídková plošina je ve výšce 24 m nad okolním terénem. Rozhledna je zdarma volně přístupná po celý rok. Návštěvníci se musí řídit provozním řádem. Vstup na rozhlednu je na vlastní nebezpečí a je zakázán za silného deště, větru, bouřky a v případě, že schodiště je pokryto sněhem a námrazou.

Kontakty

Infocentrum Zruč nad Sázavou
Zámek 1, Zruč nad Sázavou 285 22
tel.: 327 531 329
email: infocentrum@mesto-zruc.cz
www.zamek-zruc.cz
GPS: 49.7442628N, 15.1014500E

Související informace: