Zručským zámeckým parkem

Blaník Zručským zámeckým parkem
Čas jízdy/chůze
0.7 h
Vzdálenost
2 km
Převýšení
30 m
Povrch
Zpevněná cesta

Park kolem zručského zámku skrývá dosud mnohá tajemství. Objevte je na dvoukilometrové naučné stezce. Jejích čtrnáct zastavení vás seznámí s historickými památkami parku a paralelně i s osudy poslední rodiny majitelů zámku, Schebků.

Panely stezky vybízí ke čtrnácti zastavením, ale zastavovat se budete určitě vícekrát. Už jen proto, abyste si užili všechny pohledy na pseudogotický zámek, prozkoumali původní, středověké hradby, svírající park nebo si přivoněli k některé z růží, kterých tu kvete nepočítaně. V letní sezóně se můžete občerstvit ve stylovém pojízdném občerstvení, v kavárně ZRUČné dobroty vám na objednání do parku připraví piknikový koš. 

S Dallili za hraběnkou Emou

Máte obavy, že stezka kolem parku nebude bavit děti? Zbytečně. Společnost jim totiž bude dělat foxteriérka Dallili, zámecký pejsek. Malým návštěvníkům parku bude dávat úkoly a upozorní je, čeho si všímat. Děti si mohou po trase vyzkoušet hmatový chodník nebo prolézací dutý kmen.

Vycházíme

1.

Kostel Povýšení sv. Kříže Zruč nad Sázavou

Na podobě kostela ze 13. století najdeme gotické, románské a barokní prvky. Kostel sousedí s areálem zámku ve Zruči nad Sázavou. Ukrývá kryptu, v níž pod náhrobními kameny odpočívají těla zručských pánů. Patrony kostela bývaly šlechtické rody Kaleniců, Löwenthalů a Schebků.

Blaník Kostel Povýšení sv. Kříže Zruč nad Sázavou
2.

Barončina stezka

Barončina stezka, ukrytá v zeleni, vás dovede na kouzelnou vyhlídku na Zruč nad Sázavou a klikatící se řeku Sázavu. V bývalé sýpce můžete navštívit interaktivní expozici Příběh řeky Sázavy. 

3.

Příběh řeky Sázavy Zruč nad Sázavou

Přemýšleli jste někdy, jak se po staletí cítí řeka Sázava? Nejkrásnější z českých toků? Zkuste si to představit. Nebo navštivte interaktivní expozici ve Zruči nad Sázavou a nechte vyprávět řeku samotnou.

Blaník Příběh řeky Sázavy Zruč nad Sázavou
4.

Zámek Zruč nad Sázavou – expozice

Doslova od základů po zámeckou věž je zámek ve Zruči nad Sázavou nabitý expozicemi. Na své si tady přijde skutečně každý – milovníci umění, památek, tradic, ale i her a hraček. Zámek nabízí hned dva prohlídkové okruhy s možností návštěvy zámecké kaple nebo věže.

Blaník Zámek Zruč nad Sázavou – expozice

Informace

Adresa

Infocentrum Zruč nad Sázavou
Zámek 1, Zruč nad Sázavou, 285 22

E-mail
infocentrum@mesto-zruc.cz

Další výlety pro vás