Vodácké muzeum Zruč nad Sázavou


Republikově a zřejmě i evropsky unikátní Vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou vám atraktivní formou představí dějiny vodáctví. Na děti čekají model řeky s pouštěcími lodičkami nebo houpačky ve tvaru lodí.
Vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou

Vodácké muzeum Zruč nad Sázavou

Unikátní muzeum v Čechách a možná i v Evropě je umístěno v areálu Zručského dvora, jen pár kroků od zámku. Pro děti je zde připravena interaktivní prohlídka historických, ale i nejmodernějších lodí a kajaků, model řeky s bezpečným a nebezpečným jezem, laminovací dílna s mluvící figurínou, historické vodácké tábořiště či koutek s raftem, který je možno si zkusit nafouknout elektrickou nebo manuální pumpou.

Praktické informace

Otevírací doba

Duben a říjen, svátky: So a Ne 9–11:30, 12:30–17 h
Květen–září: denně: 9–11:30, 12:30–17 h
Mimo sezónu po domluvě na tel.: 327 531 329

Cena vstupného

Dospělí: 70 Kč, děti 50 Kč

Délka prohlídky

45 min.

Další praktické informace

Muzeum se nachází v areálu Zručského dvora, ve kterém je umístěno parkoviště. Zaparkovat můžete také před zámkem a projít zámeckým areálem. Při vstupní bráně zámku se nachází informační centrum, v němž zakoupíte vstupenky do Vodáckého muzea.

Pokud přijedete po Sázavě, zakotvěte v kempu V Rákosí. Odtud je to k zámku 2,5 km. Přijet můžete do Zruče vlakem. Vlaková zastávka je od muzea vzdálená 1,6 km.

Více informací

Pro děti je připravena laminovací dílna s mluvící figurínou, historické vodácké tábořiště či koutek s raftem, který si mohou zkusit nafouknout elektrickou nebo manuální pumpou. Nejmenší návštěvníci ocení venkovní houpačky ve tvaru lodí.

Navštivte zámek s mnoha expozicemi, zámecký park s naučnou stezkou, Kolowratskou věž nebo interaktivní expozici Příběh řeky Sázavy.

Kontakty

Vodácké muzeum
Zámek Zruč nad Sázavou
Zámek 1, Zruč nad Sázavou 285 22
tel.: 327 531 329
e-mail: infocentrum@mesto-zruc.cz
web: www.zamek-zruc.cz
GPS: 49.7447117N, 15.0993742E

Související informace: