Rozhledna Na Pasece

Nejmladší rozhledna Kraje blanických rytířů vyrostla nad městem Trhový Štěpánov na kopci Paseka. Třicetimetrová ocelová stavba s dřevěnými prvky a výhledovými ochozy na každém patře otevírá nádherné pohledy do rázovité krajiny Podblanicka.

Rozhledna Na Pasece stojí ve výšce 516 m n. m. a nachází se 1 km severozápadně od Trhového Štěpánova. Z nezastřešené vyhlídkové věže dohlédnete až k posázavskému kopci Melechov, vrcholu Strážiště nebo kopcům Votické vrchoviny. Nechybí výhled na bájný Velký Blaník nebo nedalekou, evropsky významnou lokalitu vodní nádrže Švihov.

Okolí rozhledny vás překvapí množstvím doprovodných aktivit. Lesní stezka vás vezme do kamenného amfiteátru s odpočinkovou zónou v bývalém Štěpánovském lomu, kde na vás čeká naučná stezka o historii lomařství a těžbě uranu pod kopcem Paseka. Zrelaxovat můžete na pláži při břehu Nového rybníka jen půl kilometru od rozhledny nebo navštívit muzeum Štěpánovska, historický židovský hřbitov a další pamětihodnosti města Trhový Štěpánov.

Rozhledna je v provozu od 31. prosince 2023.

Mapa

GPS
49.7221706N, 14.9964669E

Informace

Adresa

Rozhledna Na Pasece,
Trhový Štěpánov, 257 63