Rozhledna Babka


Pokochejte se pohledem na město Zruč a její okolí z čtyřiadvacet metrů vysoké vyhlídkové plošiny rozhledny Babka u Zruče nad Sázavou.

Rozhledna Babka

Rozhledna Babka stojí ve výšce 451 m n. m.,  vyhlídková plošina se tyčí 24 m nad okolní terén. Po zdolání 130 roštových schodů se vám naskytne pohled na celé město i jeho okolí. Jihovýchodně můžete spatřit vrch Melechov u Ledče nad Sázavou, na jihozápadě vrch Velký Blaník u Vlašimi, východním směrem  vrch Fiolník u Vlastějovic a západně leží vrch Jordán a obec Chabeřice. Na vrcholu si též můžete pustit klikotoč a dozvědět se o jmenovaných vrších více.

Praktické informace

Otevírací doba

Rozhledna je volně přístupná celoročně.

Cena vstupného

Na rozhlednu je vstup zdarma.

Délka prohlídky

Další praktické informace

Dřevěná rozhledna s kovovými prvky a schodištěm se nachází v lokalitě Mezi cestami asi 2 km severně nad městem Zruč nad Sázavou směrem na Jiřice. Pokud pojedete autem, parkoviště je u nového hřbitova, asi 1 km od rozhledny.

Od vlakového nádraží ve Zruči nad Sázavu vede k rozhledně  naučná stezka. Je dlouhá necelých 7 kilometrů. Kromě výhledu z rozhledny  se budete moci pokochat také pohledem z přírodní vyhlídky – Chabeřických skal, odkud je nádherný výhled na město a údolí řeky Sázavy.
Od nádraží naučná stezka vede přes původní část města a zámek k Chabeřickým skalám a k rozhledně. Cestou minete sedm odpočinkových míst s infotabulemi.  Na stezce naleznete 2 zvukové panely. Jeden je umístěn na nám. MUDr. J. Svobody, druhý pak přímo na vrcholu rozhledny. Stezku doplňují informační panely a odpočívadla s lavičkami.

Související informace: