Rozhledna Babka


Pokochejte se pohledem na město Zruč a její okolí z čtyřiadvacet metrů vysoké vyhlídkové plošiny rozhledny Babka u Zruče nad Sázavou.
Rozhledna Babka u Zruče nad Sázavou

Rozhledna Babka

Rozhledna Babka stojí ve výšce 451 m n. m.,  vyhlídková plošina se tyčí 24 m nad okolní terén. Po zdolání 130 roštových schodů se vám naskytne pohled na celé město i jeho okolí. Jihovýchodně můžete spatřit vrch Melechov u Ledče nad Sázavou, na jihozápadě vrch Velký Blaník u Vlašimi, východním směrem  vrch Fiolník u Vlastějovic a západně leží vrch Jordán a obec Chabeřice. Na vrcholu si též můžete pustit klikotoč a dozvědět se o jmenovaných vrších více.

Praktické informace

Otevírací doba

Rozhledna je volně přístupná celoročně.

Cena vstupného

Na rozhlednu je vstup zdarma.

Délka prohlídky

Další praktické informace

Dřevěná rozhledna s kovovými prvky a schodištěm se nachází v lokalitě Mezi cestami asi 2 km severně nad městem Zruč nad Sázavou směrem na Jiřice. Pokud pojedete autem, parkoviště je u nového hřbitova, asi 1 km od rozhledny.

Od vlakového nádraží ve Zruči nad Sázavu vede k rozhledně  naučná stezka Zručská stezka k rozhledně Babka. Je dlouhá necelých 7 kilometrů. Kromě výhledu z rozhledny  se budete moci pokochat také pohledem z přírodní vyhlídky – Chabeřických skal, odkud je nádherný výhled na město a údolí řeky Sázavy.

Kontakty

Informační centrum Zruč nad Sázavou
Zámek 1, Zruč nad Sázavou 285 22
tel.: 327 531 329
e-mail: infocentrum@mesto-zruc.cz
web: www.zamek-zruc.cz
GPS: 49.7585756N, 15.0986767E

Související informace: