Na kole dětem

Blaník Josef Zimovčák Na kole dětem

Přidejte se k charitativní cyklojízdě, jejímž hlavním cílem je získat finanční prostředky na podporu léčby onkologicky nemocných dětí. Akci zaštiťuje Jakub Kachlík, jehož syn v pěti letech onemocněl leukémií a nyní se zotavuje po transplantaci kostní dřeně. Díky velké pomoci lékařů a sester z motolské nemocnice se i on přidá k našemu pelotonu.

Kdy a odkud pojedeme? 

Vyjedeme v neděli 19. května v 9:30 od zámku ve Vlašimi. Na start se kromě účastníků vyjížďky postaví i blanický rytíř, který cyklojízdu odstartuje. Pokud nejste vyznavači cyklistiky, přijďte alespoň popřát peletonu šťastnou cestu, vyfotit se s Josefem Zimovčákem nebo si potřást rukou s Blanickým rytířem. Přijít můžete už v  9:00, kdy akce začne. 

Kudy pojedeme?

Doslova objedeme Blaník kolem do kola, po okreskách a málo vytížených asfaltkách. Budeme projíždět malebnými podblanickými vesničkami, oklopeni přírodou nejmenší chráněné krajinné oblasti CHKO Blaník. Z Vlašimi pojedeme  přes Vracovice, Jeníkov, Pravonín, Bukovou, Karhuli, Louňovice pod Blaníkem, Roudný, Zvěstov a Veliš zpět do Vlašimi.  Ani asi nevšimnete, že v pedálech máte 55 km! Slibujeme.

Mapa trasy

Nenechte se odradit délkou trasy a prožijte s námi nevšední sportovní zážitek! Rychlost je přizpůsobena všem a pojedeme průměrně okolo 15 km/h. Není nutné jet celou trasu, můžete jet jen její část. Podblanicko je doslova protkáno sítí cyklotras, cyklostezek a silniček, což umožňuje si trasu alternativně zkrátit. 

Kde peloton zastaví?

Po trase chystáme dvě zastávky, na kterých se budete moci občerstvit, popovídat si, pozdravit se s místními a nabrat sílu na další jízdu. 

Načeradec 11:30
Kolem 11:30 zastaví peloton asi na půl hodiny na hřišti v Načeradci. Díky přízni městyse Načeradec bude připraveno drobné občerstvení a cyklisty přijde pozdravit paní starostka Petra Bartoníčková. Přijďte povzbudit peloton na další jízdu!

Ratměřice 13:00
Kolem 13:00 zastaví peloton asi na hodinu na hřišti v Ratměřicích. Uvítá ho starosta obce Viktor Liška. Koncert místní kapely a  občerstvení bude opět připraveno nejen pro účastníky pelotonu, ale i pro ty, kteří přijedou cyklisty podpořit. 

Registrace Na kole dětem Krajem blanických rytířů

Velmi nám usnadníte organizaci, pokud si své místo v peletonu předem registrujete za pomoci tohoto registračního formuláře:

Registrační formulář

Od 9:00 bude probíhat registrace na místě, možnost zaplacení dobrovolného startovného a zakoupení propagačních předmětů projektu Na kole dětem (trička, ponožky, náramky).

Co je dobré vědět? 

  • Pojedeme pomalým tempem, které zvládne každý, v peletonu vedeném Josefem Zimovčákem na vysokém kole
  • Díky doprovodným vozidlům (Policie ČR, doprovodných automobilů a motocyklů zajištěných organizátorem) bude jízda bezpečná i pro rodiny s dětmi
  • Startovné je dobrovolné a veškerý výtěžek z akce bude použit na léčbu onkologicky nemocných dětí
  • Organizátorem akce je Jakub Kachlík za podpory Na kole dětem - nadačního fondu Josefa Zimovčáka a Kraje blanických rytířů, z.s
Josef Zimovčák Na kole dětem

Jakub Kachlík o Na kole dětem

V roce 2016 byla našemu pětiletému synovi diagnostikována leukémie, do té doby pro mě pouze vážná nemoc, která občas někoho" postihne. V daném roce jsme se i my stali součástí občas někoho". Obrovské úsilí lékařů a sester, jejich bezmezná motivace zachraňovat životy dětem a na druhé straně těžko představitelné utrpení rodičů, mi dalo do hlavy jednu myšlenku. Až nám tato fáze skončí, budu se snažit pomáhat těm, kteří pomohli a dodnes pomáhají nám. Nelze jen brát....

Plakát Na kole dětem Krajem blanických rytířů