Zámek a park Odlochovice

Novorenesanční zámek v Odlochovicích je domovem takřka 150 lidem s postižením. Před světem a turisty ho ale rozhodně nezavírají. Nejen, že se můžete projít po udržovaném zámeckém parku a posedět v zámecké kavárně, můžete si vyzkoušet, jak se na zámku spí – ve dvou dvojlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a společenskou místností. 

Zámeckému parku dominuje překrásná kaple

O počátcích odlochovického zámku toho moc nevíme. Původně stála v jeho místech gotická tvrz. Zámecké budovy byly postaveny za vlastnictví Rombaldů za konci 18. století, dnešní podobu získaly o sto let později. V první třetině 18. století byla postavena půvabná kaple sv. Jana Nepomuckého, sloužící dnes jako koncertní síň. Jde o mimořádné dílo barokního stavitelství, které se zachovalo v původní podobě. 

Zámecký park se může pochlubit architektonickými prvky – zajímavou sochařskou výzdobou u kašny. Znázorňuje alegorie ročních období, zahradním altánkem a umělou jeskyní. Park je celoročně volně přístupný. Navštívit ho můžete také při akcích pro veřejnost – jarmarcích, výlovech, dětském dni a dalších slavnostech. 

Mapa

GPS
49.6274022N, 14.7624461E

Informace

Adresa

Integrované centrum sociálních služeb
Odlochovice 1, 257 03

E-mail