Bitva u Jankova - 379. výročí bitvy

Vzpomínková akce k 379. výročí bitvy u Jankova

Vzpomínková akce k 379. výročí bitvy u Jankova

Vážení návštěvníci, srdečně vás zveme na vzpomínkovou akci k 379. výročí bitvy u Jankova, která se uskuteční v Jankově v sobotu 2.3.2024.

Program akce

  • Od 10:00 hodin bude otevřena výstavní síň věnovaná bitvě u Jankova na náměstí v Jankově (značeno cedulemi).
  • Od 13:00 hodin můžete na jankovském náměstí přihlížet řazení a odchodu vojsk na bojiště, které je vzdáleno asi kilometr a půl, a můžete na něj vojsko doprovodit.
  • Ve 13:30 hodin u památníku bitvy u Jankova (na Habrovce) proběhne pietní vzpomínka na přibližně 6 000 vojáků, jejichž život v březnu 1645 vyhasl na pláních kolem Jankova. Následovat bude projev starostky a dalších hostů.
  • Ve 14:00 hodin proběhne ukázka velkého regimentu, kdy ze všech účinkujících utvoříme jednu velkou jednotku, pro přibližnou představu, jak jednotky v době bitvy u Jankova v 17 st. mohly vypadat a manévrovat. Dále se můžete těšit na ukázku útoků jízdy.
  • 15:00 KOMENTOVANÁ BITEVNÍ UKÁZKA

  • 20:00 šermířský ples

Po celou dobu programu bude možné zakoupit si přímo na bojišti občerstvení, včetně teplých nápojů a další drobnosti – knihy, dětské hračky apod.

Program bude ukončen šermířským plesem v jankovském sále. K tanci i poslechu zahraje kapela ESO z Kolína. Vstupné na ples pro kostýmované 50,- bez kostýmu vstup možný za cenu 100,- Kč.

Akce proběhne za každého počasí. Změna programu vyhrazena. Během akce bude pořizována foto a video dokumentace. Dbejte prosím aktuálně platných protiepidemických nařízení. 

Vážení návštěvníci, vzhledem k mokrému podloží parkovacích ploch blízko bojiště prosíme o preferování parkování na území obce Jankov, které je v den bitvy možné ve všech ulicích. Dodržte prosím průjezd a volné vjezdy na soukromé pozemky. Děkujeme za spolupráci.

 

Konání akce
hod.
Místo
Jankov
Více informací
Vstupenky
Vstupné dobrovolné. Vstup na bitvu je zdarma – budeme však rádi za dobrovolný příspěvek, ten bude použit na pořízení/obnovení rekvizit, které jsou na bitvě použity.

Mapa

GPS
49.6470953N, 14.7426758E