Běhej bojiště Jankov

Blaník výzva Běhej bojiště Jankov

Přijmi jarní výzvu a Běhej bojiště Jankov!

Rozběhni to spolu s námi a pomoz nám pokořit hranici 379 kilometrů.

Kdy: 3. 3. 2024 v 10 hodin
Kde: Parkoviště naproti památníku bitvy u Jankova
Co: SPOLEČNÝ VÝBĚH po jedné z tras Běhej bojiště Jankov

Pro koho: Pro všechny. Přijď se s námi projít, proběhnout s chlupatým parťákem nebo klidně i kočárkem a poznej kus historie tohoto krásného kraje!

Pod heslem březen, na bojiště Jankov vlezem” máš celý měsíc na zdolání všech tras přírodního běžeckého areálu, který tě provede místy, kde před 379 lety došlo k nejkrvavějšímu střetu třicetileté války. Celkem čtyři tratě různé náročnosti dohromady čítají necelých 30 kilometrů a pokud je zdoláš všechny, získáš stylovou běžeckou čelenku Kraje blanických rytířů. Své aktivity zasílej skrz TENTO FORMULÁŘ.

Trasami tě navíc povedou informační tabule s QR kódy, které ti formou audio příběhů přiblíží historické události spjaté s okolní krajinou.

Tři běžkyně a běžce, kteří do konce výzvy (1. 4. 2024) zašlou nejvíce pokořených kilometrů, odměníme! Můžeš běžet klidně stejnou trasu několikrát.

Akci pořádá Kraj blanických rytířů a Rozběháme Benešovsko ve spolupráci s obcemi Jankov, Ratměřice, Zvěstov, prodejen sportovních potřeb HobySPORT Vlašim, SAGA Sport Votice a portálu BezKempu.

Konání akce
hod.
Místo
Jankov
Více informací

Mapa

GPS
49.6459956N, 14.7417786E