Vyzkoušejte Zručské jarní lázně pro duši

Poděbrady jsou na srdce, Vary na trávení, Litomyšl a teď i Zruč jsou na duši. Plány na povznesení dobré nálady, léčbu splínů a samoty prostřednictvím lázeňských procedur dostávají konkrétní podobu. Odbor kultury, školství a sportu Městského úřadu Zruč nad Sázavou nabízí léčbu smíchem, pohybem, procházkami, hraním si s dětmi, hudbou, četbou, prohlížením starých fotek. Výběr procedur, jejich množství, pořadí je na každém z vás. A z jakých aktivit můžete vybírat?

Rozvrh pravidelných KVĚTNOVÝCH procedur:
soboty – od 14.00 – Koncert na kolonádě
neděle – od 11.00 do 15.00 – Chyť Babku za kliku
úterky – od 16.30 do 18.00 – Relaxační cvičební podvečer
středy – od 19.30 – Letní kino
od 30. 4. do 2. 5. – Čarodějnická stezka skřítka Chytrolína
kdykoliv – Jarní procházkování, Lázeňské prameny, Šipkovaná, Výstava na kolonádě

Zručský knihomol aneb Léčba pozitivní knihou
Biblioterapie neboli léčba četbou využívá léčebné a podpůrné účinky četby. Dobré čtivo dokáže prokazatelně léčit duši. Zajděte do Městské knihovny ve Zruči nad Sázavou, vypůjčte si knihu dle svého výběru a pociťte léčivé účinky biblioterapie na vlastní kůži!

Výstava na kolonádě aneb Prvotiny budoucích umělců
Děti ze zručských základních a mateřských škol se pustily  do tvoření nádherných výkresů a všelijakých veselých výtvorů. Spoustou barevných kreseb byly vyzdobeny prázdné plakátovací plochy. Projděte se zručskou kolonádou – náměstím MUDr. J. Svobody. Výstava na kolonádě má jediný a přitom velmi důležitý cíl. Vykouzlit vám úsměv na rtech a potěšit na duši.

Jarní procházkování anebo Okolím Zruče po svých
Jak je známo pohyb léčí, Zruč vás proto zve na procházky! V každém z osmi cílů najdete informační ceduli, na které se skrývá písmenko do tajenky. Ti zvídaví a nadšení lázeňskými procházkami tak vyluští tajenku, za kterou budou v infocentru odměněni malým dárečkem.

Lázeňské prameny ve Zruči aneb Kudy teče, tudy léčí
Patříte k milovníkům lázeňských pramenů?  I ve Zruči pár takových pramenů vyvěrá… Můžete je ochutnat ve ZRUČných dobrotách, v kavárně Hellas a v restauraci U Kuklů. Jeden z pramenů dokonce najdete i v nedalekých Němčicích v rodinném pivovaru Švihov. V rámci léčení duše je doporučujeme ochutnat všechny, nejlépe v originálním lázeňském pohárku, který bude k dostání v restauracích i v zámeckém infocentru.

Relaxační cvičební podvečery aneb Cesta harmonie v kráse zámeckého parku
Škola přírodní léčby Michaely Sklářové, profesionální lektorky čínských umění čchi-kung a tao meditací, přivítá zájemce každé úterý na relaxačních cvičeních, povídání o získávání energie, propojení moderního způsobu života s učením tradic Východu a čínské medicíny za účelem kultivace sebe sama a života ve všech oblastech. Pokud toužíte po harmonii, přijďte do zámeckého altánku v parku ve Zruči nad Sázavou.

Chyť Babku za kliku aneb Výzva pro zručské sportovce
Každou květnovou neděli se pořádá běh na rozhlednu Babka. Start je vždy mezi 11.00 a 15.00 hod. u sportovní haly ve Zruči nad Sázavou, kde se nahlásíte pořadateli (správce haly).

Šipka za šipkou přírodou tě provedou aneb Zpátky do dětských let
Napínavou hru si pro vás a vaše malé stopaře a stopařky připravily členky Rodinného centra Setkání. Hra potrvá celý květen. Začátek
stopovačky je u sportovní haly ve Zruči nad Sázavou. Na trase čekají děti nejrůznější úkoly, hádanky a pátrání po indiciích. Délka trasy je 4,5 km s možností zkrácení na polovinu. V infocentru je připravena sladká odměna pro všechny úspěšné stopaře.

Na čumendu k hradbám aneb Zručská historie i současnost v letním kině
Půjdete-li ve středu po setmění na procházku do zámeckého parku ve Zruči nad Sázavou, nezapomeňte nahlédnout přes hradby do letního kina. Je zde pro vás připravena sekvence fotek, která vás zavede do historie Zruče, ale i do zákulisí zručských akcí na dosud nepublikovaných fotografiích.

Čarodějnická stezka skřítka Chytrolína aneb Kdopak ti hlavičku potrápí, nožičky unaví a sladkostí odmění?
Od pátku 30. 4. do neděle 2. 5. se můžete kdykoliv během dne vydat na čarodějnickou stezku. Začíná ve Zručském dvoře a je asi 3 km dlouhá. Na deseti stanovištích splníte úkoly, a pokud se nepolekáte čarodějnice na posledním stanovišti, dokončíte tajenku. A když ji prozradíte ve ZRUČných dobrotách (v otvírací době 11.00- 17.00 hodin), obdržíte sladkou odměnu
a budete mít jedinečnou možnost ochutnat čarodějnický lektvar.

Koncert na kolonádě aneb Kdo chce, poslouchá, kdo chce, zpívá, kdo chce, tančí
I zručské lázně nabízejí originální hudební zážitek v podobě pravidelných sobotních odpoledních koncertů v zámeckém altánku v parku ve Zruči nad Sázavou. Manželé Paterovi, učitelé zručské základní umělecké školy, vám zahrají k dobré pohodě, relaxaci a i ke zdraví, protože hudba léčí duši.

 

Text byl upraven a převzat z Lázeňských listů, které vydalo Město Zruč nad Sázavou. Noviny k přečtení i ke stažení zde.

Praktické informace

Otevírací doba

Zručské jarní lázně pro duši zvou k návštěvě po celý květen 2021.

Cena vstupného

Akce jsou zdarma.

Délka prohlídky

Dle vašeho uvážení.

Mapa

Další praktické informace

Většina akcí se koná v areálu zámku ve Zruči nad Sázavou – v zámeckém parku.

  Kontakty

  Město Zruč nad Sázavou
  Zámek 1
  Zruč nad Sázavou 285 22
  t: 327 531 329
  e: infocentrum@mesto-zruc.cz
  web: www.mesto-zruc.cz
  GPS: 49.7443786N, 15.0994789E