Značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® získalo pět producentů

Značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produk® získalo dalších pět producentů – rodinná farma Václava Vilímovského z Trhového Štěpánova, paní Kubiasová pro své šperky z vinutých perel, piva a chmelová limonáda z Rodinného pivovaru Švihov, karbovaný, podmáslový a samožitný chléb společnosti Benea, s.r.o. a 100% přírodní kosmetika a bylinné čaje z Experimentální zahrady pod Blaníkem.

 

Certifikační komise pro značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® udělila v úterý 16. června 2020 certifikát pěti novým žadatelům.

Paní Magda Kubiasová žádala o značku pro své vinuté perly a z nich vyrobené šperky. Paní Kubiasová udělala ze svého koníčku zaměstnání. Vinuté perly vyrábí nad sklářským kahanem ze skleněných tyčí a každá je zaručený originál.

Rodinný pivovar Švihov získal značku pro svá piva, která vaří podle staré holandské a belgické receptury, ovšem z ryze lokálních surovin.

Společnost Benea s. r. o. žádala o certifikát pro své vybrané chleby (karbovaný, podmáslový, samožitný). Společnost má v našem kraji dlouholetou tradici. Václav Vilímovský požádal o udělení značky pro své vyzrálé hovězí a drůbež (kuře, kachna), která je krmena pouze kukuřičnou směsí.

Pan Václav Vilímovský je vyučený truhlář, který se sám vypracoval na jednoho z nejlepších v produkci vyzrálého hovězího u nás. Jeho produkty jsou vyhlášené nejen v našem kraji či republice, ale našly si oblíbení už i za hranicemi.

Posledním uchazečem o značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® byla paní Karolína Josková z Karhule. Bývalá produkční, která za sebou nechala život ve městě a našla sebe samu v malé vesnici pod Blaníkem, kde má nemalou bylinnou zahradu, kterou obhospodařuje „po staru“ (podle našich babiček).

V současné době může značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® používat již přes třicet certifikovaných výrobků a služeb. Aby mohl žadatel značku získat, musí jeho výrobek nebo zařízení splňovat předepsaná kritéria. K nim patří zejména jasná vazba na region a jeho tradici, dále kvalita a ohled na životní prostředí. Nově lze certifikovat i zážitky, které nezažijete nikde jinde, než v našem regionu.

Další kolo udělování této regionální značky proběhne na podzim roku 2020. Případní zájemci o značku se mohou průběžně hlásit u koordinátorky regionální značky Evy Albertové – produktyKBR@csop.cz

    Kontakty

    Regionální značka KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®
    Eva Albertová
    regionální koordinátorka
    e-mail: produktyKBR@csop.cz