Zámek Zvěstov


Zámek ve Zvěstově prochází rozsáhlou rekonstrukcí, která zachová jeho historickou podobu.
Zvěstovský zámek - rekonstrukce

Zámek Zvěstov

Zámek Zvěstov byl postaven jako panské sídlo přibližně v polovině 14. století. Největší přestavbou pak prošel na konci 16. století a konečnou podobu dostal v 18. století. Bohužel se o vzhledu zámku můžeme dozvědět pouze z dobových kreseb a fotografií. V roce 1948 po jeho zestátnění zde začalo působit JZD, které budovu zcela zdevastovalo. V přízemí se chovala prasata a brojleři a další prostory byly využívány jako sýpka a skladiště. Špýchar, který stál v sousedství se už nepodařilo zachránit a stavební materiál z něho slouží k opravě zámku. V interiéru se dochovala renesanční omítka a část výmalby reprezentačního sálu, některé fresky pochází od malíře Mikoláše Alše.

Praktické informace

Otevírací doba

V současnosti je objekt veřejnosti nepřístupný a probíhají zde stavební práce. Prohlédnout si postupující práce můžete od dětského hřiště u obecního úřadu.

Cena vstupného

Délka prohlídky

Další praktické informace

Více informací

Obec Zvěstov památku odkoupila v roce 2017 od restituenta, který si na její opravu netroufal. Tímto krokem obec Zvěstov zámek zachránila od připravované demolice. V současné době probíhají na budově zámku rozsáhlé práce, které mají vrátit budově její historickou podobu. V plánu je využití prostoru zámku k pořádání společenských akcí, výstav a jednou z možností je i zřízení muzea Zlatodolu Roudný.

Kontakty

Zámek Zvěstov 
Zvěstov, Louňovice pod Blaníkem 257 06
tel: 317 833 227
e-mail: obec@zvestov.cz
web: www.zvestov.cz
GPS: 49.6317786N, 14.7942419E

Související informace: