Zámek Zruč nad Sázavou


Na zámku ve Zruči nad Sázavou se žáci zábavnou formou seznámí s historií města, zámku, vodáctví a řeky Sázavy.
Edukativní Zruč

Zámek Zruč nad Sázavou

Původně středověký hrad významného rodu pánů z Kolovrat, koncem 18. století vyhořel a v 19. století byl romanticky přestavěn, čímž získal svou dnešní podobu. Nachází se uprostřed udržovaného parku, do kterého jsou zakomponovány i zbytky opevnění někdejšího hradu. Zámek nabízí hned několik expozic s interaktivními prvky pro děti i dospělé. Dozvíte se zde o historii zámku a jejich majitelů, ale také o tradici obuvnictví ve Zruči nad Sázavou.

V případě zájmu lze domluvit oběd ve Zručných dobrotách (přímo na zámku) za jednotnou cenu 90 Kč/os. T: 607 850 885

Výukové programy

Řeka vypráví
· 40-50 min · 60 Kč/ žák · provází tramp od vody
Objevování řeky Sázavy hravou formou. Děti se dozví o významnosti řeky, naučí se písničku o vodě, roztřídí odpadky u řeky, pomohou lososům a úhořům s přechodem přes jez a mnohem více. Odnesou si domu obrázek zaniklého řemesla na vodě.

Zámecká tajemství komorné Agáty
· 70-90 min · 60 Kč/ žák · provází komorná Agáta
Hravou formou dětí poznávají historii a skrytá zákoutí zámku Zruč nad Sázavou s věrnou komorní Agátou. Odnesou si domu masku zámecké postavy.

Zručský den pro děti
MŠ/ZŠ 1. stupeň · 4 hodiny · 120 Kč/žák · samostatné
Děti se projedou na dětském dopravním hřišti ve šlapacích autíčkách, prohlédnou si zapomenuté i současné panenky, postaví si třeba domeček ze stavebnice SEVA, vyzkouší si oblečení pro princezny i rytíře a na stezce Miloty si otestují jaké to je být rytířem.

Příběh řeky Sázavy
ZŠ 1. stupeň · 50-60 min · 60 Kč/ žák · provází tramp od vody
Objevování řeky Sázavy hravou formou. Děti se dozví o významnosti řeky, seznámí se se starými řemesly na vodě, pomocí pracovních listů zjistí zajímavosti o vodních živočiších, pomohou lososům a úhořům s přechodem přes jez a mnohem více. Na rozloučenou napíší své přání pro řeku Sázavu.

Tajemná prohlídka komorné Agáty
ZŠ 1. stupeň · 80 min · 60,- Kč/ žák · provází komorná Agáta
Hravou formou dětí poznávají historii a skrytá zákoutí zámku Zruč nad Sázavou s věrnou komorní Agátou. Dozví se například co byl orchestrion, objeví, co ukrývá zámecký trezor, vyzkouší si psát husím brkem a zahrají si hru královských dětí.

Prohlídka zámku

ZŠ 2. stupeň/ SŠ· 80 min · 100 Kč/ žák · s průvodcem
Žáci si projdou interiéry situované do první poloviny minulého století, poslechnou si předchůdce gramofonu orchestrion, nakouknou do rodinné kaple a vystoupí na zámeckou věž. Během prohlídky poznají různé historické slohy – antiku, baroko i secesi. Ze zámeckého parku lze vyrazit na 2 kilometry dlouhou naučnou stezku k rozhledně Babka.

Kontakty

Zámek Zruč nad Sázavou
Zámek 1, Zruč nad Sázavou 285 22
tel.: 327 531 329
e-mail: infocentrum@mesto-zruc.cz
web: www.zamek-zruc.cz
GPS: 49.7444133N, 15.1016014E

Související informace: