Zámek Libouň


Nechte se zlákat romantikou libouňského zámku, ubytováním v komfortních pokojích, vyhřívaným krytým bazénem. Zámek je vhodným místem k pořádání svateb, rodinných a firemních akcí.
Zámek Libouň

Zámek Libouň

Penzion nabízí romantické ubytování v komfortních pokojích s kapacitou až šest lůžek. Pokoje  jsou standardně vybavené s vlastním sociálním zařízením a společnou kuchyňkou. Hostům je k dispozici krytý a vyhřívaný bazén. Penzion je vhodný k pořádání svateb, rodinných a firemních akcí.

Praktické informace

Otevírací doba

Dle předchozí domluvy a rezervace

Další praktické informace

Parkování je možné v areálu zámku.

V zámku můžete na objednání navštívit restauraci.

Více informací

Zámek v Libouni, původně gotická tvrz s poplužním dvorem, je úzce spjat s historií kláštera premonstrátek v Louňovicích pod Blaníkem, který byl založen v  r. 1149.

V šedesátých letech 14.stol. pronikli do majetkové domény Louňovického kláštera členové tehdy významného rodu pánů z Dubé.  Vlivem husitských válek přešla tvrz s poplužním dvorem pod správu táborské obce. Po r. 1547, král Ferdinand I., majetek Táboru zkonfiskoval a Libouň koupil Jan z Pernštejna, po něm Kryštof Skuhrovský ze Skuhrova. Jeho dcera Alžbeta Libouň prodala Janu Kryštofovi Malovci z Malovic. Poté vlastnilo libouňské zboží několik šlechtických majitelů, jako poslední, do roku 1920, rod Auerspergů. V roce 1923 si nejprve pronajal a později koupil od Státního pozemkového úřadu zámek (zbytkový statek) František Chlistovský. Po druh světové válce byl dvůr rozparcelován a v roce 1953 byla rodina Chlistovských z Libouně bez náhrady vystěhována. Hospodaření státního statku a JZD zámek zdevastovalo. Od roku 1994 se rodina Chlistovských snaží této kulturní památce navrátit zašlou slávu.

Kontakty

Zámek Libouň
Libouň 1, Zvěstov 257 06
tel.: 601500469
e-mail: zamekliboun@seznam.cz
web: www.zamekliboun.eu
GPS: 49.6348992N, 14.8182822E

Související informace: