Z Lokte do Růžkových Lhotic


Pětadvacetikilometrový okruh vás provede Čechtickem, jehož perlou je malebný zámeček v Růžkových Lhoticích.
Zámek Růžkovy Lhotice

Z Lokte do Růžkových Lhotic

Z Lokte pojedete po silnici č. 150 do Křivsoudova. Na křižovatce v táhlé levotočivé zatáčce pojedete rovně po cyklotrase č. 0083 na Keblov. U Podměstského mlýna odbočte vlevo na cyklotrasu č. 0071, která vás dovede do Čechtic. Tady odbočíte vlevo na Pelhřimov a pojedete po cyklotrase č. 0084 Růžkových Lhotic.

Ve zdejším zámku Růžkovy Lhotice můžete navštívit expozici Muzea Podblanicka nazvanou Kraj tónů, která připomíná slavné hudebníky Podblanicka – Jana Dismase Zelenku, Josefa Suka, Zdeňka Fibicha, Richarda Wagnera, Gustava Mahlera a především Bedřicha Smetanu, který prožil ve Lhoticích jedno z nejšťastnějších období svého mládí.

Po cyklotrase č. 0084, která vede po asfaltové cestě lesem, projedete osadou Krčmy, za ní odbočíte doleva a pojedete až na křižovatku, kde odbočíte nejprve doprava a pak asi po 50 metrech zahnete doleva na cyklotrasu č. 0083, která vás dovede k obci Tomice. Na křižovatce před Tomicemi z cyklotrasy odbočíte doleva a po silnici dojedete do Brzotic, kde se dáte doleva, a vrátíte se zpět do Lokte.

Praktické informace

Délka trasy

25,2 km

Náročnost trasy

Středně náročná

Další praktické informace

Více informací

Občerstvit se můžete v Čechticích, případně v Lokti.

Kontakty

Obec Loket
web: www.obecloket.cz
GPS: 49.6554897N, 15.1168908E

Související informace: