Vydejte se na Svatováclavské slavnosti do Votic

 Svatováclavské slavnosti ve Voticích mají dlouholetou tradici. Akce s pestrým programem pro celou rodinu se odehraje i letos, a to už 28. září!

Svatováclavské slavnosti jsou poctou svatému Václavovi, patronu české země. Zároveň Svatováclavské slavnosti jsou největší akcí roku ve Voticích. Slavnosti každoročně nabízí pestrý program pro celou rodinu, který vrcholí velkolepým ohňostrojem.

Tak na co všechno se můžete letos těšit?

Už v předvečer slavností – 27.9 v 18:00 se v kostele sv. Václava ve Voticích odehraje Svatováclavský koncert v podání Kvintetu hudby a hradní stráže. Následovat bude Svatováclavská zábava ve votické sokolovně. Hrát bude Unigena.

A teď ke dni slavností – úterý 28.9. Zahájení programu proběhne v 10:00 na Komenského náměstí. Hned na to bude následovat středověký průvod městem. Během dne se objeví hudební jména jako RockTom, Voxel, nebo i Václav Noid Bárta. Navíc se můžete těšit na šermířsko-divadelní sdružení Harcíři z Rokycan, a na představení základní umělecké školy Votice. Program na náměstí vyvrcholí ohňostrojem ve 20:00.

Úplnou novinkou letošního roku je program pro děti v klášterní zahradě. Součástí bude skákací hrad, projížďky na koních, hry a úkoly, opičí dráha a mnohem víc. V 17:00 se bude v zahradě hrát divadélko Treperenda.

Od 11:00 se v kostele sv. Václava bude konat mše za národ a za město. Během slavností budete mít také možnost navštívit klášter sv. Františka z Assisi, který bude otevřený od 10:00 do 18:00.

Jak můžete vidět, program bude opravdu bohatý a máte se na co těšit. Tak co, vyrazíte?

Svatováclavské slavnosti Votice

 

Kontakty

Kraj blanických rytířů
turistická destinace
Pláteníkova 264, Vlašim 258 01
t: 739 716 091
e: kubistova@blanik.net
web: www.blanik.net