Ve Střezimíři se rozloučili s vlakovým provozem, chystají železniční muzeum

Dne 1. dubna skončí dlouhá, takřka stotřicetiletá kapitola vlakového provozu v železniční stanici Střezimíř, v obci na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje. Od 2. dubna začne na trati mezi Táborem a Olbramovicemi výluka, trvající do 30. června. Správa železnic při ní postupně napojí zmodernizované úseky nové trati. Železniční stanice Střezimíř se tak ocitne (stejně jako i některé další zastávky, například Ješetice) mimo modernizovanou trať.

Obec Střezimíř, Mikroregion Voticko, spolek Železnice Česká Sibiř spolu s Českými dráhami a dalšími partnery připravily na 26. března slavnost, která byla milou připomínkou na leckdy pohnutou historii železničního provozu na střezimířském nádraží.
Lidé se začali před půvabnou pivo teklo proudem, vyhrával Swing Band Tábor, nechyběly pákové drezíny a atrakce pro děti. Návštěvníci akce se mohli dozvědět mnoho zajímavých informací o Střezimíři a jejím okolí na stáncích turistických oblastí Toulava a Kraj blanických rytířů, MAS Voticko, Správy železnic, Pražské integrované dopravy a Českých drah a dalších. Na střezimířském nádraží už dlouho nebylo tak živo a tolik lidí…
„Na střezimířské nádraží se nezapomene a stane se místní památkou, a to především díky spolku Železnice Česká Sibiř. Ten chce v prostorách nejvýše položené železniční stanice na trati z Prahy do Lince vybudovat železniční muzeum připomínající 150 let dlouhou tradici vlakového provozu. Součástí záměru je i postavení dvou replik kolejových pákových drezín, které v areálu železničního skanzenu budete moci využívat a třeba si na nich i zazávodit,“ uvedl starosta Střezimíře Miloš Jelínek.
Máme radost, že jsme součástí smysluplných a nápaditých projektů jako je ten ve Střezimíři. Pokud vás záměr spolku Železnice Česká Sibiř oslovil a chtěli byste na projekt přispět, najdete ho na Donio: https://www.donio.cz/postavme-spolu-dreziny