Ve Střezimíři představili záměr nové Cyklostezky Českou Sibiří. Blanický rytíř byl u toho!

17. července si návštěvníci mohli projít nový tunel Mezno a užít si doprovodný program v železniční stanici obce Střezimíř.

V sobotu 17. července proběhl den otevřené stavby ve Střezimíři. Už od 9 ráno jsme netrpělivě přešlapovali a báli se předpovědi počasí, která hlásila bouřky na celý den. Naštěstí tenhle fakt neodradil několik stovek návštěvníků, kteří v průběhu dne na akci dorazili. Nakonec za celý den pršelo asi 10 minut a vše vyšlo podle plánu.

A o co tedy šlo? V blízkosti Střezimíře vzniká nový tunel Mezno, na železničním úseku Sudoměřice – Votice. Jde o jeden z prvních úseků, který se staví na rychlost vlaků do 200 km/h. Součástí dne otevřené stavby byla prohlídka právě tohoto tunel.

Kromě hlavního bodu programu, bylo připraveno několik doprovodných aktivit, kterých se mohli návštěvníci zúčastnit. Kromě skvělého jídla a pití, bylo možné se vyfotit ve foto koutku, zahrát si o ceny v tombole, nebo se svézt na manuálně poháněné historické drezíně.

Kraj blanických rytířů se akce účastnil s Mikroregionem Voticko a Místní akční skupinou Voticko – společně jsme návštěvníky informovali o nové Cyklostezce Českou Sibiří, která by měla vzniknot na opuštěném drážním tělese.

Podívejte se na video:

Na akci nechyběl ani blanický rytíř, který se celý den fotil s návštěvníky a rozdával úsměvy dětem.

A co bude ze současné železniční stanice ve Střezimíři? Obec zde plánuje vybudovat železniční muzeum Františka Josefa a na opuštěné trati chce provozovat manuálně poháněné historické drezíny.

Těšíme se na další akce, na kterých se s vámi potkáme!

Foto: Kraj blanických rytířů, Jaroslav Kmoch

Kontakty

Kraj blanických rytířů
turistická destinace
Pláteníkova 264, Vlašim 258 01
t: 739 716 091
e: kubistova@blanik.net
web: www.blanik.net