Ukliďme svět, ukliďme Blaník!

„V loňském roce navštívilo Velký Blaník více než 50 tisíc turistů. Koronavirová sezóna se projevila nárůstem počtu výletníků a bohužel i počtu odhozených či ztracených odpadků. Proto se před začátkem letošní turistické sezony spolu s dobrovolníky pustíme do úklidu pověstné hory,“ vysvětluje Milan Červenka z Českého svazu ochránců přírody Vlašim, vedoucí Domu přírody Blaníku.

Hlavní start akce je u návštěvnického střediska Dům přírody Blaníku u Krasovic v sobotu 17. dubna v 10 hodin, uklízet je možno po celý den. Účastníci mohou vyrazit na úklid z obou směrů naučné stezky na Velký Blaník. Uklízet můžete i na Malém Blaníku. Na parkovišti na červené značce u Louňovic pod Blaníkem budou na samoobslužném stanovišti připraveny pytle pro dobrovolníky. Sesbíraný odpad bude možno zanechat u Domu přírody nebo na parkovišti u Louňovic pod Blaníkem. Ze sesbíraného odpadu pořadatel vytřídí recyklovatelný odpad.

Akci pořádá Český svaz ochránců přírody Vlašim.

Akce je součástí celostátní kampaně Českého svazu ochránců přírody „Ukliďme svět“, která má v Česku již 28 let dlouhou tradici.

  Kontakty

  Dům přírody Blaníku
  Krasovice 19, Kondrac 258 01
  tel.: 731 538 008
  e-mail: dumprirody@csop.cz
  web: www.dumprirody.cz/blanik
  GPS: 49.6575578N, 14.8850444E