S dětmi

Zpestřete si rodinný výlet questingem

Pohled z rozhledny Vám umožní prohlídku podblanické krajiny takřka z ptačí perspektivy, uvidíte daleko za hranice Chráněné krajinné oblasti Blaník.


Zručská stezka k rozhledně Babka

Vydejte se ze Zruče nad Sázavou na sedm kilometrů dlouhou stezku k rozhledně Babka. Odměnou vám bude vyhlídka na Chabeřických skalách a výhled z rozhledny.


Přírodní památka Roudný

Chráněné území Přírodní památka Roudný tvoří odkalovací nádrže bývalého zlatodolu. Hlavním předmětem ochrany je pestrá mozaika různých biotopů


Přírodou Chráněné krajinné oblasti Blaník

Nejmenší chráněná krajinná oblast v České republice nabízí krásnou přírodu i setkání s řadou vzácných druh rostlin a živočichů.


Napříč Velkým a Malým Blaníkem

Bájná hora Blaník není jen útočištěm českého vojska z pověstí, ale také nejcennějším přírodním územím chráněné krajinné oblasti Blaník.


Zámecký park Vlašim – příroda a památky

Okruh po přírodě a památkách unikátního zámeckého parku, který byl ve své době označován za jeden z nejkrásnějších ve Střední Evropě.


Historickou Vlašimí

Vlašim byla vždy přirozené centrum Podblanicka, a to nejen správní, ale rovněž i kulturní. Prohlédněte si památky města.


Románské Podblanicko

Na Podblanicku je na malém území soustředěno nezvykle velké množství sakrálních památek z doby románské.


Výprava za blanickými rytíři

Uvnitř hory Velký Blaník spí české vojsko blanických rytířů. Každý rok, ale pouze jeden den v roce, je možné za nimi do hory proniknout…


Krajem blanických rytířů

Okolí bájné hory Blaník skrývá řadu tajemství a krásných míst. Vydejte se na ně společně s historikem Muzea Podblanicka.