Statek Palčice


Zrekonstruovaný statek nabízí během aktivní dovolené. Romantické prostředí je vhodné k pořádání svateb, oslav, firemních akcí a sportovních soustředění.
Statek Palčice u Čechtic

Statek Palčice

Zrekonstruovaný statek nabízí celoroční ubytování během aktivní dovolené. Dále jsou zde k dipozici prostory k uspořádání svateb, oslav, firemních akcí a sportovních soustředění. Návštěvníci mohou využít osvětlený tenisový kurt s umělým povrchem, krytý venkovní bazén, ping-pongový stůl, maxi trampolínu, vinný sklípek a venkovní posezení s grilem.

Praktické informace

Otevírací doba

Dle předchozí domluvy a rezervace

Další praktické informace

Ubytování je zajištěno v 9-ti pokojích s max. kapacitou lůžek 37. Pokoje jsou s vlastním sociálním zařízením. V nabídce jsou dvou až sedmilůžkové pokoje.

Mimo sezonu nabízí penzion  především víkendové pobyty, případně je možné na statku v Palčicích uspořádat firemní akce, oslavy, svatby nebo sportovní soustředění.

Vinný sklípek má kapacitu 25 osob, stodola až 100 osob.

K dispozici je chladicí zařízení na pivo/limo a grilovací zařízení (od buřtů až po sele).

Celý objekt vč. velké zahrady s maxi trampolínou je oplocený.

Parkování je možné uvnitř areálu.

 

Více informací

Palčice je malá vesnice, která je součástí městyse Čechtice ležícího asi 5 km od této malé obce. V roce 2009 zde bylo evidováno 11 adres, počet trvale žijících obyvatel se pohybuje okolo 5. První zmínky o obci se datují do roku 1436, kdy se zde usadilo několik mužů po ukončení husitské revoluce. Muži se rozhodli vypálit část lesa a založit vesnici – název Palčice byl tedy s největší pravděpodobností odvozen od vypálené mýtiny. Palčice zažily největší rozkvět v 19. století, kdy zde fungovaly sklárny.

Kontakty

Statek Pálčice
Pálčice 10, Čechtice 257 65
tel.: 603 857 626
e-mail: josefpritasil@seznam.cz
web: www.palcice.cz
GPS: 49.6136350N, 14.9705378E

Související informace: