Rytířské noviny vyjdou i letos

Turistické Rytířské noviny radí od roku 2008 turistům, kam na výlet a co navštívit v kraji pod Blaníkem.  Během třinácti let se noviny několikrát proměnily. Loňská, zásadní změna formátu (nově A4) byla přijata kladně – noviny jsou skladnější do batůžku a lépe se čtou na cestách. V letošním roce, i vzhledem nárůstu za tisk, přikročil vydavatel, jímž je Kraj blanických rytířů, k „zeštíhlení“ tohoto občasníku, vydávaného vždy zkraje turistické sezóny.

„Letošní turistické noviny se zaměřují na novinky, které si pro návštěvníky připravili jednotlivé turistické cíle. Dozvíte se, co uvidíte na výstavě, věnované Japonsku, kterou připravuje zámek v Růžkových Lhoticích, o nové expozici zručského zámku, jak se daří Alfrédovi, kuně lesní, která se nově zabydlela ve vlašimské paraZOO, jaké výstavy chystá Muzeum  Podblanicka ve Vlašimi, co si na léto připravili v olbramovickém špejcharu, jak pokračuje rekonstrukce zámku ve Zvěstově, ale i jak kůrovec mění výlet na Blaník nebo jak je možné, že na Roudném najdete písečnou „pláž“ uprostřed lesa,“ přibližuje obsah Rytířských novin manažerka turistické destinace Kraj blanických rytířů Jana Špačková. V novinách nebude chybět tip na pěší, cyklistický a vodácký výlet. „Rytířské noviny vás ve spolupráci se spolkem Cesta Česka a Klubem českých turistů pozvou na první etapu Poutní cesty Blaník–Říp z Louňovic pod Blaníkem do Českého Šternberka. Pro milovníky cyklistiky máme připravený cyklovýlet Srdcem České Sibiře z Votic přes Miličín k Mladé Vožici a přes Neustupov zpět do Votic,“ upřesňuje Špačková. Na své si přijdou i milovníci geoturistiky, pro které národní geopark Kraj blanických rytířů přichystal novou aplikaci, která je provede po geologických lokalitách.
Prostor dostanou nejnavštěvovanější turistické cíle v Kraji blanických rytířů – zámek a park ve Vlašimi a ve Zruči nad Sázavou, Vodní dům a Včelí svět u Hulic, rozhledna na Velkém Blaníku s nedalekým Domem přírody nebo votický klášter. V novinách nejdete také přehled akcí, konaných na Vlašimsku, Voticku a Zručsku od konce dubna do konce září 2020.
Rytířské noviny vyjdou koncem dubna u příležitosti otevření turistické sezóny v Kraji blanických rytířů v nákladu 10 000 kusů. K dostání budou zdarma v turistických informačních centrech, turistických cílech, u poskytovatelů ubytovacích a stravovacích služeb na území destinace Kraj blanických rytířů.