Skočte si pro Rytířské noviny nebo novou mapu s tipy na výlety!

Turistické Rytířské noviny radí od roku 2008 turistům, kam na výlet a co navštívit v kraji pod Blaníkem.

K dostání jsou zdarma v turistických informačních centrech, turistických cílech, u poskytovatelů ubytovacích a stravovacích služeb na území destinace Kraj blanických rytířů.

Pokud provozujete turistický cíl, ubytovací či stravovací služby a chtěli byste Rytířské noviny nebo další tiskoviny zdarma poskytovat vašim klientům, ozvěte se na: spackova@blanik.net

Rytířské noviny jsou zdarma k prohlédnutí i ke stažení zde.

Mapa turistických cílů je zdarma  k prohlédnutí i ke stažení zde.

Přehled dalších turistických tiskovin Kraje blanických rytířů si můžete prohlédnout nebo zdarma stáhnout zde.

„Letošní turistické noviny se zaměřují na novinky, které si pro návštěvníky připravili jednotlivé turistické cíle. Dozvíte se, co uvidíte na výstavě, věnované Japonsku, kterou připravuje zámek v Růžkových Lhoticích, o nové expozici zručského zámku, jak se daří Alfrédovi, kuně lesní, která se nově zabydlela ve vlašimské paraZOO, jaké výstavy chystá Muzeum  Podblanicka ve Vlašimi, co si na léto připravili v olbramovickém špejcharu, jak pokračuje rekonstrukce zámku ve Zvěstově, ale i jak kůrovec mění výlet na Blaník nebo jak je možné, že na Roudném najdete písečnou „pláž“ uprostřed lesa,“ přibližuje obsah Rytířských novin manažerka turistické destinace Kraj blanických rytířů Jana Špačková. V novinách nebude chybět tip na pěší, cyklistický a vodácký výlet. „Rytířské noviny vás ve spolupráci se spolkem Cesta Česka a Klubem českých turistů pozvou na první etapu Poutní cesty Blaník–Říp z Louňovic pod Blaníkem do Českého Šternberka. Pro milovníky cyklistiky máme připravený cyklovýlet Srdcem České Sibiře z Votic přes Miličín k Mladé Vožici a přes Neustupov zpět do Votic,“ upřesňuje Špačková. Na své si přijdou i milovníci geoturistiky, pro které národní geopark Kraj blanických rytířů přichystal novou aplikaci, která je provede po geologických lokalitách.
Prostor dostanou nejnavštěvovanější turistické cíle v Kraji blanických rytířů – zámek a park ve Vlašimi a ve Zruči nad Sázavou, Vodní dům a Včelí svět u Hulic, rozhledna na Velkém Blaníku s nedalekým Domem přírody nebo votický klášter.