Zažijte tóny Podblanicka na zámku v Růžkových Lhoticích

Zámek v Růžkových Lhoticích nabízí unikátní pohled do historie muziky na Podblanicku. 

Zámek Růžkovy Lhotice poblíž Čechtic, je jeden z nejpůvabnějších v našem regionu. Nejen že je obklopený krásnou zahradou, je také opředen jedinečnou historii. Zámek v minulosti obýval krom jiných i mladý Bedřich Smetana s rodinou. Některá jeho díla jsou inspirována právě místní krajinou.

V roce 2014 zde byla otevřena nová expozice Kraj tónů, která si připomíná hudební osobnosti Podblanicka, a také pobyt Bedřicha Smetany na zámku.  Rozdělena do 4 místností, expozice vás provede historií hudby a představí vám osobnosti z regionu spojené s českou a evropskou hudbou. Některé se tu narodili jako Zdeněk Fibich a některé kraj navštěvovali jako např Richard Wagner či Antonín Dvořák.

Interiéry ve stylu svobodnického zámku konce 18. a poloviny 19. století dodávají expozici jedinečnou atmosféru. Asi největší zájem budí starší ze dvou Smetanových klavírů v zeleném salonu. Právě na něm mladý Bedřich koncertoval při akademii v čechtickém zámku. Také zde naleznete přes 100 exponátů, které byly klíčovými v hudební historii Podblanicka.

Praktické informace

Otevírací doba

Duben–září: Út–Ne 9–12, 13–16 h
Říjen: Út–Pá 9–12, 13–16 h

Cena vstupného

Plné: 40Kč
Důchodci, děti a studenti: 20Kč

Délka prohlídky

Další praktické informace

Kontakty

Muzeum Podblanicka Růžkovy Lhotice
Zámek Růžkovy Lhotice
Zámek 1, 257 65 Čechtice
+420 317 853 157
lhotice@muzeumpodblanicka.cz