Rodinka od ČSOP Vlašim

Kraj blanických rytířů - Rodinka ČSOP Vlašim

paraZOO ve Vlašimi, Vodní dům u Hulic a Dům přírody Blaníku přímo na úpatí památné hory patří k nejnavštěvovanějším turistickým cílům v Kraji blanických rytířů. Společné mají i to, že je provozuje Český svaz ochránců přírody Vlašim. Udělejte si rodinný výlet za poznáním přírody a udělejte dobrý skutek!

Udělejte dobrý skutek

Při zakoupení společné vstupenky do paraZOO ve Vlašimi, Vodního domu u Hulic a Domu přírody Blaníku uděláte dobrý skutek. Jejím zakoupením přispějete na péči o hendikepovaná zvířata v paraZOO.
Vstupenku dostanete na pokladnách turistických cílů. Platná je od 1. května do 30. září.  Všechny cíle nemusíte navštívit během jednoho dne, vstupenka je platná po celou turistickou sezonu. 

Kolik to stojí?


Rodinné vstupné 2+3: 290 Kč
Vstupenka je ke koupi pouze v rodinné variantě. 

Co uvidíte? 

Kde se bere voda, která teče z vašeho kohoutku? Kdo žije pod hladinou a komu se líbí na břehu? Jak se dá vyrobit vlastní mrak nebo nakrmit rak? Kolik chutí má voda? Všechny otázky o vodě vám zodpoví interaktivní expozice Vodní dům. Její součástí je i hravé atrium s vodními prvky a venkovní naučná stezka. Objednat si můžete i exkurzy na hráz nebo nedokončené mosty. 

Vodní dům

Ve vlašimské paraZOO našly domov desítky zvířat, většinou po střetu s člověkem nebo v důsledku jeho činnosti. Dostaly druhou šanci a jejich příběhy, které si můžete u voliér a výběhu přečíst, slouží k poučení i zamyšlení nad vztahem člověka k přírodě. Areál paraZOO je doplněný o herní prvky, prolézačky, skládačky, kvízy, dendrofon nebo pískoviště, vše s tematikou zvířat a přírody.

paraZOO

Seznamte se s přírodou nejmenší chráněné krajinné oblasti Blaník a nerostným bohatstvím národního geoparku Kraj blanických rytířů. Dům přírody Blaníku na úpatí památné hory Velký Blaník je tím pravým místem, kde zjistit, čím se liší Velký Blaník od Malého, co tu žije a roste, kde se v minulosti těžilo zlato, nebo co je pravdy na legendě o blanických rytířích.

Dům přírody Blaníku

Informace

Adresa

paraZOO Vlašim
Pláteníkova 264
Vlašim 258 01

Kam vyrazit v okolí