Kraj blanických rytířů - regionální produkty
JEZTE A KUPUJTE TO NEJLEPŠÍ

Regionální výrobky a dobroty z kraje pod Blaníkem

Kousek blanické legendy, místní zručnost, nápaditost a kvalitu najdete v každém regionálním produktu z Kraje blanických rytířů.

Kousek blanické legendy, místní zručnost, nápaditost a kvalitu najdete v každém regionálním produktu z Kraje blanických rytířů.

Rázovitá venkovská krajina Kraje blanických rytířů po staletí formovala pracovité a šikovné lidi. Z přírody si vzali to nejlepší, přidali špetku píle a štěstí a v podhůří Blaníků vypěstovali nebo vytvořili to, co jinde nenajdete.

Ochutnejte na dovolené v Kraji blanických rytířů něco speciálního. Nebo si z výletu přivezte něco na památku. V každé regionální potravině nebo výrobku najdete kousek blanické legendy, místní zručnost, nápaditost a kvalitu.

Dejte šanci lokálnímu trhu

Nákupem regionálních výrobků podpoříte lokální ekonomiku, dostanete více živin a chuti, šetříte životní prostředí, získáte kvalitní a bezpečné potraviny a výrobky, přispějete k udržitelnému hospodaření v Kraji blanických rytířů, dáte práci místním lidem, získáte potravinu či výrobek s jasným původem, seznámíte se s šikovnými a pracovitými lidmi a pomůžete, aby to na našich vesnicích žilo! Se svým přístupem k udržitelným nákupům budete rytířem dnešní doby!

Blaník Regionální producenti

Podblanický koloniál

Aktuálně pro vás chystáme Podblanický koloniál, webovou aplikaci, která vám doporučí farmy s prodejem ze dvora, lokální výrobce či prodejce místních produktů. Díky aplikaci získáte aktuální informace o sortimentu, kontakty nebo otevírací dobu prodejních míst. Kde koupit čerstvá vejce, brambory, sýry, mléko, ovoce, zeleninu, ale i med a medovinu, marmelády, mošt, uzeniny, pivo, ale i šperky, regionální literaturu, hračky, dekorace, keramiku nebo třeba zahradnický substrát?

Nakupovat v Podblanickém koloniálu budete moci už koncem června 2023. 

Blaník Regionální producenti

Regionální značka

Mnozí regionální pěstitelé, chovatelé či výrobci se pyšní značkou KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt ®, pucem kvality. Využívají místní suroviny, vyrábějí v regionu, svojí prací žijí. Vyzkoušejte lokální potraviny s příběhem namísto jídla ze supermarketu. Místo neoriginálních suvenýrů kupte něco originálního. Něco, co vám už navždycky připomene hezké chvíle strávené v Kraji blanických rytířů.

Více informací

Blaník Regionální producenti

Ekoobchod v paraZOO ve Vlašimi

Medy a medoviny z Podblanicka, ale i regionální publikace nebo třeba keramiku zakoupíte v Ekoobchodě v paraZOO v Pláteníkově ulici ve Vlašimi. Nakupovat v Ekooobchodu můžete i on-line, a to nejen lokální produkty, ale také bio, fartraide výrobky a bezobalový sortiment.

Do obchodu