Pohádkové zastavení zve do Muzea Štěpánovska

Hned sedm expozic historických i novodobých panenek, kočárků, pokojíčků, medvídků a dalších hraček pro vás na léto připravil Klub panenek ČR.
V rámci Pohádkového zastavení můžete navštívit Galerii Občanská záložna ve Vlašimi, v Muzeu Štěpánovska v Trhovém Štěpánově, v Muzeu v Uhlířských Janovicích, v Městském muzeu a knihovně v Čáslavi, na zámku v Ratajích nad Sázavou a na hradech v Ledči nad Sázavou a v Týnci nad Sázavou.

„V Muzeu Štěpánovska v Trhovém Štěpánově se dozvíte, jak si děti dříve hrály. Vystaveny jsou exponáty hraček uplynulého století – různé stavebnice, knížky, divadélko, brusle, lyže, ale i čítanky nebo stará násobilka,“ upřesňuje Alena Zemanová z Klubu panenek ČR.
Do Galerie ve Vlašimi se zase můžete vypravit za panenkami. Nejstarší exponáty byly vyrobené v roce 1860. Najdete tu ale i panenky socialistické nebo současné.

Nedaleko náměstí v Trhovém Štěpánově najdete v jedné z nejstarších zachovaných budov z konce 16. století Muzeum Štěpánovska. V přízemí muzea se v malé stálé expozici seznámíte s předměty a ukázkou interiérů, které byly nezbytnou součástí každodenního života našich předků (např. kuchyně, ložnice či stolování). V prvním patře jsou vystaveny předměty, které ještě v době nedávno minulé sloužily svému účelu a leckdo z návštěvníků je ještě pozná (strojek na pražení kávy, zabíjačkové či ševcovské náčiní, ruční pračky apod.). Vystavené předměty byly do muzea darovány místními občany.

Součástí Muzea Štěpánovska je Galerie Josefa Tříšky. Malíř byl štěpánovským rodákem a mecenášem.

Praktické informace

Otevírací doba

Celoročně: Út–Pá: 9–11 h

Cena vstupného

Zdarma

Délka prohlídky

cca 1 hod.

Mapa

Další praktické informace

Do Trhového Štěpánova lze přijet vlakem od Benešova a Vlašimi (trať č. 222), autobusem od Vlašimi a Čechtic, autem po silnici od Vlašimi (silnice č. 126) nebo z dálnice D1 (exit 49 Psáře nebo 56 Soutice). Automobil zaparkujete na náměstí.

Z Vlašimi vás do Trhového Štěpánova přivede zelená turistická značka.

 

Kontakty

Muzeum Štěpánovska
Vlašimská 62, Trhový Štěpánov 257 63
tel.: 602 645 327
e-mail: muzeum.ts@gmail.com
web: www.trhovystepanov.cz
GPS: 49.7120664N, 15.0113850E