Vydejte se za podzimní romantikou zámeckých parků

Nejen na jaře, ale i o babím létě a na podzim zvou zámecké parky v Kraji blanických rytířů k romantickým procházkám. Na podzim se navíc koruny stromů barví do zlatohněda, červena, vínova a dalších podzimních barev.
Když do batůžku přibalíte termosku s horkým čajem, piknikovou deku nebo využijete nabídky zajištění piknikového koše či dalšího občerstvení přímo v areálech zámků, užijete si krásný zážitek!

Zámecký park Vlašim je považován za jeden z nejromantičtějších zámeckých parků u nás. Projděte se po naučné stezce nebo se toulejte pěšinami mezi romantickými zákoutími v údolí kolem řeky Blanice. Obdivujte Čínský pavilon, Starý hrad a další romantické stavby parku. Park je přístupný kdykoli zdarma. Více zde. Podblanické informační centrum u zámku navíc zajišťuje službu přípravy piknikového koše a také průvodcovskou službu – okruh zámeckým parkem. Více informací zde.

O svátcích a víkendech je otevřený park obklopující zámek v Ratměřicích. Můžete zde obdivovat největší stromy světa – sekvojovce obrovské, ale i další druhy zajímavých dřevin. V zámecké restauraci Sequoia si můžete předem objednat piknikový koš. Podrobnější informace čtěte zde.

Kouzelný je také také park u zámku ve Zruči nad Sázavou. Projít si ho můžete po naučné stezce. Můžete také vyzkoušet svoje znalosti z botaniky. Jestlipak v parku objevíte liliovník tulipánokvětý?  Park je přístupný kdykoli. Více o parku zde. V sobotu a v neděli od 10 do 18 hodin můžete u zámku u lípy ochutnat nápoje a pochoutky ze stánku Zručných dobrot.

Každý den od 8 do 19 hodin je přístupný zámecký park ve Vrchotových Janovicích. Dodnes je v něm patrná pečlivá ruka a cit pro krásu hraběnky Sidonie Nádherné z Borutína. Víte, že v parku nalezla místo posledního odpočinku? O parku si můžete přečíst tady.

Na kávu a zákusek zajděte do Zámecké kavárny Integrovaného centra Odlochovice na zámku v Odlochovicích. Pečlivě udržovanému zámeckému parku dominuje kaple sv. Jana Nepomuckého. Pokud byste chtěli vědět, jaké je to bydlet na zámku, využít můžete možnosti ubytování.