Podpořte Zámek Ratměřice v prestižní soutěži

V neděli 1. listopadu odstartovalo hlasování o udílení prestižních cen CZECH HOTEL AWARDS – Hotel roku 2021. Do 10. ročníku soutěže se přihlásilo takřka 1390 hotelů z celé České republiky. Soutěží v kategoriích tří, čtyř, pětihvězdičkových, congress a wellness&spa hotel. O ocenění se uchází i Zámek Ratměřice hotel&resort, a to v kategorii čtyřhvězdičkový hotel. Pokud dostane od veřejnosti (hlasovat můžete na webových stránkách CZECH HOTEL AVARDS do 28. února 2021) nejvíce hlasů z hotelů ve Středočeském kraji, stane se krajským vítězem a bude aspirovat na ocenění v celorepublikovém kole, kde o vítězi rozhoduje odborná porota.

Podpořte Zámek Ratměřice svým hlasem zde

Manažera hotelu Zámek Ratměřice Luďka Fišera jsme se zeptali na několik otázek, souvisejících se soutěží, ale i letošní situací v oboru hotelnictví a gastronomie.

Co vás motivovalo přihlásit se do soutěže CZECH HOTEL AWARDS?
Vždy nás zajímá názor veřejnosti na náš hotel a taková soutěž skýtá možnost podat informaci, zda to děláme dobře a hostům se u nás líbí.

Je to vaše první účast v soutěž tohoto typu? Získali jste v minulosti nějaká významná ocenění?
Tak abychom se přihlásili sami, to je naše  první zkušenost, ale v minulosti jsme již získali ocenění Svatební místo roku 2018 v hlasování odborníků a náš biobazén získal cenu Wellness biobazén roku 2019.

Mottem soutěže CZECH HOTEL AWARDS je „Spokojený host je tou nejvyšší známkou kvality”. S čím konkrétně jsou u vás hosté nejvíce spokojeni? Co si pochvalují?
Naše snaha je, aby u nás byli hosté spokojeni se vším a aby si pobyt u nás užili a odpočinuli si od běžného shonu. Proto se jim snažíme nabídnout kompletní služby v přátelském prostředí. Naší největší devizou je příjemný přátelský personál, skvělá kuchyně, uvolňující wellness a biobazén. To vše zarámované nádherným parkem.

Letošní rok nebyl pro hoteliéry jednoduchý. Jaký byl u vás co do počtu pořádaných eventů?
Letošní rok nebyl jednoduchý pro nikoho v odvětví služeb a výjimkou nejsme ani my. V letošním roce jsme vlastně nemohli pořádat žádné akce pro hosty. Mám na mysli od Velikonoc počínaje a zatím Svatým Martinem konče. Uvidíme, jak se bude situace nadále vyvíjet a kdy budeme moci znovu otevřít. V letošním roce jsme přišli o 70% eventů.

Ovlivní pandemie covid další chod hotelu, případně škálu poskytovaných služeb?
Jak covid ovlivní chod hotelu a poskytování služeb ještě uvidíme. Už v minulosti bylo těžké sehnat zaměstnance do provozu a bojím se, že po skončení pandemie to bude ještě horší, protože spousta lidí z oboru odešla . Budeme se ale snažit hledat nové zaměstnance, kteří s námi chtějí hotel od srdce dále budovat a samozřejmě i rozšiřovat naše služby. Plánů do budoucna máme spoustu.

Soustředili jste se v době, kdy byl hotel zavřený na nějaké opravy, úpravy, inovace či školení personálu?
Náš park vyžaduje spoustu údržby, obzvlášť v obdobích jako jsou jaro a podzim. Dále jsme se pustili do rozšíření kuchyně a do stavby hospodářské budovy se skleníkem, kde plánujeme pěstovat vlastní zeleninu a bylinky.

Čím dalším plánujete překvapit hosty v příštím roce?
Pro děti jsme vybudovali nové hřiště, pro cyklisty máme nové stojany s možností dobíjet elektrokola nebo mobilní telefony a dále připravujeme rozšíření restaurace o nový provoz s hotovkovými pokrmy, ale kvalitně, v našem stylu.

Praktické informace

Otevírací doba

Od 22. října je v souvislosti s opatřeními proti šíření pandemie covid–19 zámecký areál až do odvolání uzavřený.

Cena vstupného

Nabídka služeb a ceník na webových stránkách hotelu zde.

Mapa

Další praktické informace

Součástí areálu je hotel, Restaurant Sequoia a udržovaný zámecký park.

  Kontakty

  Zámek Ratměřice
  Ratměřice 1, Ratměřice 257 03
  tel.: 312 600 100
  e-mail: recepce@zamek-ratmerice.cz
  web: www.zamek-ratmerice.cz
  GPS: 49.6441656N, 14.7595739E

  Související místa