Po Sázavě z Ledče do Horky


Dvacetikilometrový úsek Sázavy mezi Ledčí nad Sázavou a Horkou patří k sušším. Čeká vás plavba kouzelnou přírodou.
Vodáci na řece Sázavě

Po Sázavě z Ledče do Horky

Tento výlet vás zavede na vrchní úsek řeky. Sázava tady ještě není tak veliká řeka, jako na spodním úseku. Potkáte volavky a nutrie a také méně vodáků, než na spodku Sázavy.

V Ledči nad Sázavou můžete obdivovat historické centrum a hrad s barokním parkem, který se vypíná na vápencovém ostrohu nad řekou Sázavou, kde vévodí krajině a celému městu. Pak už si jen vychutnejte krásnou přírodu Posázaví – až do Horky.

Praktické informace

Délka trasy

20 km

Náročnost trasy

Splutí je při nízkém stavu vody náročnější, je třeba počítat s přetahováním.

Další praktické informace

Řeka Sázava nabízí nejen romantiku ve dvou. Lze ji sjet nejen na klasických plastových dvoumístných a tzv. rodinných tří až čtyř místných kánoích, ale i na nafukovacích kánoích nebo raftech pro čtyři a šest osob. Kdo dává přednost samotě, toho potěší uzavřené kajaky. Na Sázavě však můžete potkat i jiná plavidla – staré laminátové kánoe, rybářské pramice, moderní paddleboardy… Možná zahlédnete i vlastnoručně sestavený vor s přístřeškem a posezením.

Výdejnu lodí v Ledči nad Sázavou najdete u řeky kousek pod mostem mezi Ledečskými jezy na levém břehu. Ledeč nad Sázavou je ideálním startovním místem pro třídenní plavbu do Českého Šternberka nebo týdenní plavbu do Pikovic.

 

Více informací

V Ledči nad Sázavou nenajdete kemp. Proto doporučujeme ubytovat se v Kempu Horka a ráno se do Ledče vyvézt vláčkem. Doplujete pak opět do Horky ke svým stanům.

Kontakty

Půjčovna lodí Samba
Český Šternberk 25, Český Šternberk 257 26
tel.: 604 904 737
e-mail: info@pujcovna-lodi.cz
web: www.pujcovna-lodi.cz
GPS: 49.8103867N, 14.9283800E

Související informace: