Otvírání turistické sezóny v Kraji blanických rytířů


Blanický rytíř otevře ve Zruči nad Sázavou turistickou sezónu v Kraji blanických rytířů. Těšit se můžete na bohatý kulturní program, Vodácký festival a otevřené zámecké expozice.
Blanický rytíř

Otvírání turistické sezóny v Kraji blanických rytířů

Blanický rytíř každoročně ve druhé polovině dubna slavnostně odemyká novou turistickou sezónu v Kraji blanických rytířů. Stane se tak v zámeckém areálu ve Zruči nad Sázavou při akci Otevírání turistické sezóny spojené s Vodáckým festivalem a Food festem. Klíč od Kraje blanických rytířů přijme z rukou rytíře zručský starosta Mgr. Martin Hujer.

Otevírání turistické sezóny ve Zruči nad Sázavou je první z řady akcí, které můžete během následujících měsíců na Vlašimsku, Voticku a Zručsku navštívit. Přehled akcí v Kraji blanických rytířů najdete zde.

V den otevření turistické sezóny v Kraji blanických rytířů se otevřou také všechny expozice zámku ve Zruči nad Sázavou. Pro celou rodinu je připraven bohatý program v podobě jarmarku, vystoupení dětí ze zručských škol a známých umělců. Vodáci poprvé v roce vyplují na Sázavu a svou plavbu ukončí na Vodáckém festivalu. Celá slavnost probíhá v areálu zámeckého parku.

Praktické informace

Termín konání

duben 2022 – termín bude upřesněn

Cena vstupného

Zdarma

Další praktické informace

Zaparkovat lze na parkovišti před zámeckým areálem, případně ve Zručském dvoře.

  Více informací

  Při akci je možné si prohlédnout všechny expozice zručského zámku a expozice ve Zručském dvoře – Příběh řeky Sázavy a Vodácké muzeum. Nebo se projděte parkem po naučné stezce nebo vystoupejte do koruny Kolowratské věže.

  Kontakty

  Pořadatel:
  Město Zruč nad Sázavou
  Zámek 1, Zruč nad Sázavou 285 22
  tel.: 327 531 194
  e-mail: infocentrum@mesto-zruc.cz
  web: www.zamek-zruc.cz
  GPS: 49.7443786N, 15.0994789E

  Související informace: