S rytířem na Blaník


Vydejte se na rozhlednu na Velkém Blaníku po naučné stezce S rytířem na Blaník. Zpestřete si výstup 17 hravými zastaveními.
Naučná stezka S rytířem na Blaník

S rytířem na Blaník

Na čtrnácti informačních panelech naučné stezky S rytířem na Blaník se seznámíte s přírodními i historickými aspekty bájné hory Velký Blaník. Cestou uvidíte kopii základního kamene Národního divadla, či sochu rytíře. Stezka vede čtyři kilometry po červené turistické značce a je doplněna sedmnácti hravými zastaveními pro rodiče s dětmi – zahrajete si např. dendrofon, zasoutěžíte se zvířaty ve skoku dalekém nebo si poměříte rozpětí vlastních paží s křídly ptáků.
Součástí naučné stezky je i geologická expozice hornin Podblanicka, kterou najdete na začátku stezky u Domu přírody Blaníku u Krasovic – poblíž  silnice Kondrac–Načeradec.

Praktické informace

Otevírací doba

Naučná stezka je přístupná celoročně.

Cena vstupného

Zdarma.

Délka prohlídky

Jedná se o zhruba dvouhodinový výlet po stezce k rozhledně a zpět.

Další praktické informace

Naučná stezka vede po červené turistické značce. Své putování můžete zahájit buď na parkovišti nad Louňovicemi pod Blaníkem nebo nad obcí Kondrac.

Naučná stezka není okružní. Do Louňovic pod Blaníkem lze přijet autobusem od Benešova, Vlašimi, Votic či Tábora, autem po silnici od Vlašimi (silnice č. 125) nebo od Votic (silnice č. 150). Začátek stezky je na úpatí Blaníku (možnost parkování) nebo pěšky po červené turistické značce cca 1 km z náměstí v Louňovicích.

K parkovišti u geologické expozice u Domu přírody Blaníku se dostanete pěšky z Kondrace (po červené turistické značce cca 1 km), autem či autobusem z Vlašimi nebo Načeradce (zastávka Kondrac, Krasovice, rozc.).

Více informací

Naučnou interaktivní stezku S rytířem na Blaník, která vede přes vrchol Velkého Blaníku s rozhlednou mezi jeho úpatími z louňovické a kondracké strany, vybudoval Český svaz ochránců přírody Vlašim v roce 2007.

Kontakty

Naučná stezka S rytířem na Blaník
naučnou stezku provozuje Český svaz ochránců přírody Vlašim
Pláteníkova 264, Vlašim 258 01
e: vlasim@csop.cz
web: www.csopvlasim.cz

Související informace: