Kouzelná samota


Kouzelná samota u Vrchotových Janovic nabízí komfortní ubytování uprostřed krásné přírody.
Kouzelná samota u Vrchotových Janovic

Kouzelná samota

Původní statek byl postaven v polovině 19. století pod názvem samota U Balíčků poblíž Vrchotových Janovic a městečka Votice. Do současné podoby jsme jej zrekonstruovali před osmi lety ve spolupráci s arch. atelierem Ivany Dombkové. Dvě samostatné budovy, jedna obytná a druhá hospodářská byly podle jejího návrhu citlivě upraveny do moderní podoby a propojeny moderní prosklenou přístavbou. Dodatečně bylo možno přikoupit i sousední stavení a rozšířit tak náš pozemek o nově založenou květnou louku a ovocný sad. Je to opravdová samota, kterou stěží najdete uprostřed krásné přírody, polí, lesů a luk.

Kouzelná Samota je připravena postarat se o pohodlný nocleh 14ti hostů. Jsou pro vás připraveny 4 dvoulůžkové pokoje, jeden opravdu prostorný pokoj pro 6 osob a tři velké koupelny se sprchovým koutem. Všechny  postele jsou dvoulůžka. Na nejmenší hosty  čeká dětská cestovní postýlka. Postele budou čistě povlečeny kvalitním bavlněným povlečením. V koupelnách najdete ručníky a osušky a také základní koupelnovou kosmetiku a fén. Okna v ložnicích jsou opatřena sítěmi proti hmyzu.

Praktické informace

Otevírací doba

Dle předchozí domluvy a rezervace

Další praktické informace

Na parkoviště se vejdou 4 vozy.

Samozřejmostí je wi-fi připojení.

Více informací

Ve Stodole najdete perfektně vybavenou kuchyni včetně kávovaru Nespresso, parní trouby nebo obří pánve wok. Dominantou je nádherný stůl z exotického dřeva, ale také oboustranný krb. Je tu i spousta pohodlných pohovek, galerie s TV a hi-fi vybavením. V zimní zahradě si celý rok připadáte jako venku. Je opravdu prostorná, takže za nepříznivého počasí je možné využít ji ke cvičení, hraní ping-pongu nebo stolního fotbalu.

Prostorná zahrada skýtá mnoho možností relaxace. Akční hosté jistě využijí nově založený hustý a dokonale rovný trávník a dvě fotbalové branky k fotbalovému turnaji. Pod ořechem je připravena rovinka na hraní petanque. Najdete tu i venkovní ohniště. Děti se jistě zabaví na houpačkách, klouzačce a malém pískovišti, nebo mohou dovádět ve vyhřívaném bazénu, zatímco vy se budete slunit se sklenkou bublinek na lehátku.

K posezení slouží několik teras – jednu najdete u malého vinohradu, druhou u bazénu a třetí s velkým stolem a slunečníky, kde můžete grilovat na otevřeném ohništi OFYR nebo na plynovém grilu.

 

Kontakty

Kouzelná samota
Braštice 9
Vrchotovy Janovice 257 53
tel.: 728 481 075
e-mail: rezervace@kouzelnasamota.cz
web: www.kouzelnasamota.cz
GPS: 49.6890667N, 14.5684781E

Související informace: