Kemp Valcha Borovnice


Kemp Valcha u Čechtic je určen primárně pro ubytování ve vlastních karavanech, stanech nebo obytných autech.
Kemp Valcha u Čechtic

Kemp Valcha Borovnice

Kemp je určen primárně pro ubytování ve vlastních karavanech, stanech nebo obytných autech. Přespat ale můžete i pod širým nebem. K dispozici jsou i staní s elektrickými přípojkami. Hosté mohou využít venkovní kuchyňku se základním vybavením a lednicí, toalety a sprchu. Domácí mazlíčci mají vstup povolen. Součástí areálu je kiosek s občerstvením – provozovatel kempu se snaží  využít nabídku lokálních dodavatelů a výrobců.

 

Praktické informace

Otevírací doba

Dle předchozí domluvy a rezervace na tel.: 704 267 000

Další praktické informace

Hostům je též k dispozici letní terasa s krbem a udírnou.

V areálu kempu je možno též pořádat oslavy a setkání všeho druhu, školní srazy a výlety.

K dispozici je standardní sociální zařízení.

 

Více informací

Rybník Vlacha se nachází na kraji středočeského kraje blízko obce Borovnice u Čechtic, v nadmořské výšce 434 m n.m. Město Vlašim je vzdálené 10 km a vzdálenost od Prahy je cca 50 minut.

Valcha se rozprostírá na ploše 10,5 ha. Průměrná hloubka rybníka je 2,5 m, hloubka u hráze se pohybuje od 3 do 4,5 m. Rybník je členitý, má písčité dno, mnoho překážek a úkrytů pro ryby. Jsou zde zajímavé mělčiny a lavice. Borovicový les zajišťuje rybářům v letním období příjemný stín.

V roce 1994 proběhlo vypuštění a odbahnění rybníka, od tohoto roku nebyl kompletně vyloven. Pouze v roce 2007 proběhl částečný odlov ryb, a proto se zde skrývá mnoho tajemství týkající se rybí obsádky. V roce 2019 proběhlo její doplnění a intenzivní zarybnění. V tuto chvíli jsou na Valše kapři, kteří atakují hranici i 20 kg, z další rybích druhů jsou zde trofejní jeseteři, amuři a líni. V zimním režimu si zde můžete zachytat štiky, candáty, pstruhy aj .

Rybník Valcha je určen pouze rybářům vyznávající myšlenku „Chyť a pusť“. Veškeré úlovky zde musejí být vráceny vodě.

 

Kontakty

Kemp Valcha
Borovnice 48
Borovnice 257 65
tel.: 704 267 000
e-mail: kempvalcha@gmail.com
web: www.kemp-valcha.cz
GPS: 49.641945, 15.017662

Související informace: