Informační centra a turistické cíle – aktuální informace

Turistická sezona v Kraji blanických rytířů v podstatě končí tradičními Svatováclavskými slavnostmi, oblíbené turistické cíle mívají otevřeno alespoň o víkendech a svátcích ještě v říjnu, případně celoročně. Vzhledem k pandemii covid–19 tomu letos bude jinak. V souvislosti s vládními nařízeními je třeba počítat s omezením provozu turistických cílů, minimálně od 12. října do 3. listopadu.

INFORMAČNÍ CENTRA
Zpřísněná opatření, vyhlášená vládou k 12. 10. 2020  se dotýkají provozu turistických cílů v Kraji blanických rytířů. Co se týče informačních center ve Vlašimi, Zruči nad Sázavou a Voticích, od 22. 10. jsou uzavřena.
. Informační centrum v Louňovicích pod Blaníkem ukončilo svůj letošní provoz a jeho pracovnice se na vás těší opět na jaře.

TURISTICKÉ CÍLE
V pondělí 12. října byly v souvislosti se zpřísněnými opatřeními uzavřena v ČR – tedy i v Kraji blanických rytířů muzea, galerie, expozice, zámky, paraZOO ve Vlašimi, Dům přírody Blaníku, Včelí svět i Vodní dům. Uzavřeno je také Ekocentrum Čapí hnízdo a Hvězdárna Vlašim.

Z rozhleden je celoročně volně přístupná rozhledna Babka u Zruče nad Sázavou. Provozovatel rozhledny na Velkém Blaníku počítá v průběhu října se zřízením občerstvovacího okénka. Interiér rozhledny je uzavřený.
Zámecká věž zámku ve Vlašimi je uzavřena, stejně jako Kolowratská věž ve Zruči nad Sázavou.
Zámecké parkyvlašimský, zručský, ratměřický, vrchotojanovický jsou přístupné.

Prosíme, chovejte se v informačních centrech a turistických cílech, které zůstaly otevřené, ohleduplně. Děkujeme!

  Kontakty

  Destinační společnost
  Kraj blanických rytířů, z. s.

  sídlo společnosti: Pláteníkova 264, Vlašim 258 01
  kontaktní místo: Mikroregion Voticko, Komenského náměstí 700, Votice 259 01

  Kontakt na produktovou manažerku:
  Mgr. Jana Špačková
   +420 601 584 778
  e-mail: spackova@blanik.net
  web: www.blanik.net