Exkurze do ekocentra Čapí hnízdo


Využijte možnosti návštěvy Ekocentra Čapí hnízdo a poznávejte přírodu v souvislostech.
Ekocentrum Čapí hnízdo u Olbramovic - liška

Návštěvníkům nabízí Ekocentrum Čapí hnízdo komentovanou prohlídku Labyrintu s divokými hendikepovanými živočichy, dále navštívíte pavilony exotických zvířat a nakonec se vydáte na naučnou stezku mezi pastvinami s hospodářskými zvířaty. Prohlídka je určena nejen dětem od 3 do 15 let, ale i skupinkám dospělých.
Během prohlídky vás lektor seznámí s informacemi ze světa zvířat. Výklad je vždy přizpůsoben věku provázené skupiny a lektor je připraven zodpovědět případné dotazy.

Po skončení prohlídky je možno  v areálu dále zakoupit upomínkové předměty, využít lanového hradu nebo se po předchozí domluvě občerstvit v Bistru U Čápa. Před vstupem do areálu se nachází bezplatné parkoviště.

 

Mapa

Doba trvání

Doba trvání základní exkurze je 1,5 hodiny. Chcete-li si zpestřit exkurzi o zábavná stanoviště s úkoly a hrami, doporučujeme prodlouženou délku exkurze – 2 hodiny.

 

Cena

Cena základní exkurze pro děti v délce je 80 Kč/ osoba.

 

 

Délka exkurze

Pěšky cca 1 km.

Další praktické informace

Exkurze je určená nejen dětem od 3 do 15 let, ale i skupinkám dospělých. Trasa není náročná, vede po zpevněném povrchu, mohou ji absolvovat i hendikepovaní návštěvníci.

Exkurzi je možno realizovat pro skupiny nad 10 osob od dubna do října od pondělí do pátku mezi 8. a 15. hodinou.

Kapacita areálu je omezena, proto je nutná předchozí rezervace programu na tel. čísle: 731 738 225 nebo e-mailem: ekocentrum@capihnizdo.cz

V případě, že přední část areálu s kongresovými prostory a hotelem není rezervována pro soukromou akci, vás pracovníci ekocentra rádi provedou  i kolem rybníka Slavníč, u něhož si prohlédnete dominantu areálu – multifunkční halu ve tvaru čapího hnízda.

  Kontakty

  Ekocentrum Čapí hnízdo
  Dvůr Semtín 1, 259 01 Olbramovice
  tel.: +420 731 738 225
  e-mail: ekocentrum@capihnizdo.cz
  web: www.capihnizdo.cz/cz/ekocentrum
  GPS: 49.6856764N, 14.6532917E