Ekocentrum Čapí hnízdo


Navštivte expozici divokých hendikepovaných zvířat - Labyrint zvířat, na kterou navazuje naučná stezka areálem ekocentra.
Ekocentrum Čapí hnízdo u Olbramovic

Ekocentrum Čapí hnízdo

Ekocentrum Čapí hnízdo u Olbramovic je zaměřeno na environmentální výuku dětí i dospělých. Na expozici divokých handicapovaných zvířat navazuje naučná stezka v areálu Farmy Čapí hnízdo.
Ekocentrum Čapí hnízdo v Labyrintu zvířat poskytuje nejen domov handicapovaným divokým zvířatům a ptákům, kteří z různých důvodů nemohou být vráceni zpět do volné přírody, ale také se zde můžete setkat „tváří v tvář“ s některými druhy zvířat hospodářských.
Během prohlídky Labyrintu zvířat se vám budou věnovat pracovníci Ekocentra a trpělivě zodpovídat vaše zvídavé dotazy. Ti zdatnější mohou potom ještě vyrazit na 2 km dlouhou naučnou stezku, která vede areálem Farmy Čapí hnízdo mezi pastvinami s hospodářskými zvířaty, kolem revitalizovaného potoka se pstruhy a tůňkami, ve kterých se to jen hemží životem. V Ekocentru je k dispozici zázemí a plně vybavené prostory pro řemeslné dílny, přednášky a výukové programy pro děti i dospělé.

Praktické informace

Otevírací doba

duben–červen, září–říjen: So–Ne, svátky: 10–17 h
červenec–srpen: Út–Ne, svátky: 10–17 h

Školy a zájezdy: duben–říjen: 8–15 h

Cena vstupného

Dospělí: 130 Kč, senioři, ZTP: 100 Kč, děti do 18 let: 100 Kč, do 3 let zdarma, rodinné: 400 Kč

Délka prohlídky

60 minut

Další praktické informace

Organizované skupiny nad 10 osob, školní výlety a zájezdy je z kapacitních důvodů areálu nutné předem objednat telefonicky na tel.: 731 738 225 nebo e-mailem: ekocentrum@capihnizdo.cz

Více informací

Areál Čapí hnízdo je umístěn uprostřed přírody na území přírodního parku Džbány–Žebrák a zahrnujedvě hotelové budovy, stodolu – kongresový sál, restauraci Lihovar, recepci, hospodářský objekt se stájemi, jízdárnu, pastviny, rybník Slavnič a golfovou akademii.

Život na farmě nabízí důvěrný kontakt s přírodou, který moderním lidem často chybí. Na Čapím hnízdě se chová mnoho druhů ušlechtilých plemen koní, skotu, ovcí a koz, ale také lamy nebo roztomilá králičí plemena. Průvodcovskou službu na Ekocentru Čapí hnízdo a možnost školních výletů zajišťuje Ekocentrum Čapí hnízdo.

Kontakty

Ekocentrum Čapí hnízdo
Dvůr Semtín 1
Olbramovice, Votice 259 01
tel: 731 738 225
e-mail: ekocentrum@capihnizdo.cz
web: www.capihnizdo.cz
GPS: 49.6856764N, 14.6532917E

Související informace: