Den ve Zruči se ZRUČnými dobrotami


Navštivte zámek, Vodácké muzeum, Příběh řeky Sázavy a Kolowratskou věž a pochutnejte si na ZRUČné dobrotě.
Zruč nad Sázavou

Společná vstupenka Den ve Zruči se ZRUČnými dobrotami se vám vyplatí, pokud se chystáte navštívit Zruč nad Sázavou – zámek, Vodácké muzeum, expozici Příběh řeky Sázavy a Kolowratskou věž.  Oproti jednotlivě zakoupeným vstupenkám ušetříte 20–30% a navíc si budete moci vychutnat dobrotu zdarma ke kávě v kavárně ZRUČné dobroty naproti informačnímu centru na zámku.

Společná vstupenka Den ve Zruči se ZRUČnými dobrotami zahrnuje:

Velký zámecký okruh
Interiéry zámku jsou  situované do doby začátku minulého století. Vstupní halou, ve které se můžete poměřit se středověkým rytířem, projdete do Zelené jídelny s hrajícím orchestrionem z roku 1885 a Reprezentační pracovny. Dále navštívíte malebný Dámský salon, Zrcadlový sál, zásobovací chodbu a Maurskou knihovnu. Velký prohlídkový okruh nabízí také prohlídku rodinné kaple s oltářním obrazem sv. Jana Nepomuckého, zámeckou romantickou koupelnu a  výstup na zámeckou věž, kde se můžete z výšky 36 metrů podívat z ptačí perspektivy na zámecký areál a na celou starou zástavbu města Zruč nad Sázavou.

Kolowratská věž
Dvacetimetrová věž je připomínkou středověké éry Zruče nad Sázavou. Do koruny věže vystoupáte po sedmdesáti devíti schodech nového dřevěného schodiště. Než dojdete na vrchol, zdoláte čtyři patra, v každém je interaktivní formou připomenuta část historie věže.

Příběh řeky Sázavy
Expozici Příběh řeky Sázavy najdete ve bývalém špýcharu poblíž zručského zámku. Vstupní část expozice vás seznámí s řekou, jako takovou. Unikátní „geoobraz“ zachycuje zápis v sedimentech, které vytvořila sama řeka. Zajímavě řešené herní prvky přiblíží dětem i dospělých základní informace o řece a její přírodě.

Vodácké muzeum
Republikově a zřejmě i evropsky unikátní Vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou vám atraktivní formou představí dějiny vodáctví. Na děti čekají model řeky s pouštěcími lodičkami nebo houpačky ve tvaru lodí.

ZRUČné dobroty
Na s láskou dělaných ZRUČných dobrotách si ZARUČeně pochutnáte! Navštivte kavárnu v přízemí zámku ve Zruči nad Sázavou, v letním období můžete využít pojízdný občerstvovací stánek v zámeckém parku.

Mapa

Otevírací doba

Vstupenka vám platí po celou turistickou sezónu, takže si můžete návštěvu jednotlivých míst rozložit do několika dní.

Vstupenky lze zakoupit v informačním centru na zámku.

Cena

Dospělý: 280 Kč
Dítě od 6 let: 200 Kč
Student, senior: 200 Kč
Rodinná (2+3): 760 Kč

Další praktické informace

Parkovat lze v blízkosti zámku na k tomu vyhrazeném parkovišti.

  Kontakty

  Zámek Zruč nad Sázavou
  Zámek 1, Zruč nad Sázavou 285 22
  tel.: 327 531 329
  e-mail: infocentrum@mesto-zruc.cz
  web: www.zamek-zruc.cz
  GPS: 49.7444133N, 15.1016014E

  ZRUČné dobroty
  Zámek 1
  Zruč nad Sázavou 285 22
  t:607 850 885
  e: info@zrucnedobroty.cz
  web: www.zrucnedobroty.cz
  FCB: https://www.facebook.com/zrucnedobroty
  Instagram: https://www.instagram.com/zrucne_dobroty/
  GPS: 49.7443581N, 15.1016369E