Den ve Zruči se ZRUČnými dobrotami

Kraj blanických rytířů - Den ve Zruči se ZRUČnými dobrotami

Máte jen jeden den na výlet? Pak určitě zamiřte do Zruče nad Sázavou. Poradíme vám, co neminout. A bude vám stačit jen jedna vstupenka. Nejenže ušetříte na vstupném, ale v zámecké kavárně ZRUČné dobroty se můžete těšit na jednu kávu za polovinu ceny. 

Na vstupném ušetříte 20 %

Při zakoupení společné vstupenky Den ve Zruči se ZRUČnými dobrotami zaplatíte o 20 % méně než pokud si koupíte do každého cíle samostatné vstupné. A to už se vyplatí! Vstupenku dostanete v turistickém informačním centru na zámku. Platná je od 1. dubna do 29. října. Cíle nemusíte navštívit během jednoho dne, vstupenka je platná po celou turistickou sezonu. 

Kolik to stojí?

Dospělí: 280 Kč
Studenti, senioři: 200 Kč
Děti (6-15 let): 200 Kč
ZTP: zdarma
Rodinné vstupné 2+3: 760 Kč

Co uvidíte? 

Velký prohlídkový okruh zámkem ve Zruči nad Sázavou nabízí prohlídku rodinné kaple s oltářním obrazem sv. Jana Nepomuckého, zámeckou romantickou koupelnu, která zaujme nevšedním začleněním vany do podlahy, a hlavně výstup na zámeckou věž, kde se můžete z výšky 36 metrů podívat z ptačí perspektivy na zámecký areál a na celou starou zástavbu města Zruč nad Sázavou.

Zámek Zruč nad Sázavou

Mohutná kruhová kamenná věž v zámeckém parku Zruče nad Sázavou je připomínkou středověké éry města. Pamatuje Milotu rytíře z Kolowrat, majitele zručského panství, jehož jméno a pečeť se objevily na listině sepsané 2. září 1415 proti upálení Mistra Jana Husa. Dnes slouží Kolowratská věž jako vyhlídková, s interaktivní expozicí o středověkých zbraních. 

Kolowratská věž

Interaktivní expozice Příběh řeky Sázavy vás seznámí s minulostí i přítomností nejkrásnějšího českého toku. Na cestě minulostí vás budou provázat ti, kterým řeka dávala práci i obživu - kameníci, voraři, sládci nebo pradleny.

Příběh řeky Sázavy

Republikově a zřejmě i evropsky unikátní Vodácké muzeum vám atraktivní formou představí bohaté dějiny vodáctví. Na děti čekají model řeky s pouštěcími lodičkami nebo originální houpačky ve tvaru lodí.

Vodácké muzeum

Neobyčejná rodinná kavárna ZRUČné dobroty přímo v areálu zámku zaujme nabídkou ZRUČných dezertů, sýrových dobrot, variací domácího kváskového chleba, polévek nebo salátů a ovoce.

ZRUČné dobroty

 

Mapa

GPS
49.7444133N, 15.1016014E

Informace

Adresa

Zámek Zruč nad Sázavou
Zruč nad Sázavou 285 22

Kam vyrazit v okolí