Den ve Vlašimi

Kraj blanických rytířů - společná vstupenka Den ve Vlašimi

Udělejte si výlet do Vlašimi a navštivte výhodně na jednu vstupenku paraZOO, Muzeum Podblanicka na zámku a užijte si prohlídkový okruh překrásným zámeckým parkem. Ušetřete čtvrtku ceny vstupného a navíc si v Rodinné cukrárně na Žižkově náměstí ve Vlašimi vychutnejte kávu zdarma.  

Na vstupném ušetříte 25 %

Při zakoupení společné vstupenky Den ve Vlašimi zaplatíte o 25 % méně než pokud si koupíte do každého cíle samostatné vstupné. A to už se vyplatí! Vstupenku dostanete na pokladnách turistických cílů a v Podblanickém informačním centru u vlašimského zámku. Platná je od 1. května do 30. září. Oba cíle a prohlídkový okruh zámeckým parkem nemusíte absolvovat během jednoho dne, vstupenka je platná po celou turistickou sezonu. 

Kolik to stojí?

Dospělí: 160 Kč
Děti (3-15 let): 90 Kč
Rodinné vstupné 2+2: 330 Kč

Co uvidíte? 

Ve vlašimské paraZOO našly domov desítky zvířat, většinou po střetu s člověkem nebo v důsledku jeho činnosti. Dostaly druhou šanci a jejich příběhy, které si můžete u voliér a výběhu přečíst, slouží k poučení i zamyšlení nad vztahem člověka k přírodě. Areál paraZOO je doplněný o herní prvky, prolézačky, skládačky, kvízy, dendrofon nebo pískoviště, vše s tematikou zvířat a přírody.

paraZOO

Muzeum Podblanicka je studnicí poznání nejen Vlašimi, ale celého regionu. Milovníky památek a historie potěší interiéry zařízené podle vkusu posledních majitelů zámku a více než čtyři stovky exponátů mapující život na Podblanicku v dobách minulých. Další expozice jsou věnovány zámeckým parkům nebo tradici zbrojařství a střelectví.

Muzeum Podblanicka na zámku ve Vlašimi

Podívejte se s průvodkyní z Podblanického infocentra do interiérů unikátních staveb v zámeckém parku. Objevte tajemství Čínského pavilonu, Starého hradu nebo novogotických vstupních bran.

Zámecký park Vlašim

Nezapomenutelný výlet se neobejde bez sladké tečky. Vyhlášená Rodinná cukrárna ve Vlašimi nabízí zákusky, dorty, zmrzlinu, chlebíčky a další drobné občerstvení vlastní výroby. Ukažte obsluze společnou vstupenku a vychutnejte si kávu zdarma. 

Rodinná cukrárna ve Vlašimi

Mapa

GPS
49.7072906N, 14.8956156E

Informace

Adresa

Podblanické infocentrum Vlašim
Zámek 4, Vlašim 258 01

Kam vyrazit v okolí