Den v Louňovicích pod Blaníkem


Navštivte rozhlednu na Velkém Blaníku a louňovická muzea na jednu společnou vstupenku, získejte bonus zdarma v podobě limonády, pohledu a parkování.
Rozhledna na Velkém Blaníku

Prohlédněte si louňovická muzea a vystoupejte na rozhlednu na Velkém Blaníku na jednu výhodnou vstupenku. Díky ní zaparkujete pod rozhlednou zdarma a v Zámecké restauraci nebo v Hostinci pod Blaníkem si vychutnejte limonádu zdarma. Děti obdrží v louňovickém infocentru pohled Louňovic pod Blaníkem, který mohou poslat jako pozdrav z výletu třeba prarodičům nebo kamarádům.

V Muzeum včelařství v Louňovicích pod Blaníkem si můžete prohlédnout včelařské potřeby, literaturu nebo si zakoupit med. Od jara do podzimu si včelstvo můžete prohlédnout v částečně prosklené prohlížecím úlu.

Muzeum v Louňovicích pod Blaníkem najdete na louňovickém náměstí v budově zámku. Expozice Národního muzea v Praze, která je zde umístěna, je věnována nejstarším dějinám Louňovic pod Blaníkem. Za pozornost stojí především unikátní nálezy středověké keramiky s gotickými nápisy z archeologických výzkumů někdejšího ženského premonstrátského kláštera z poloviny 12. století, který byl vypleněn a vypálen husitskými vojsky v roce 1420, a také exponáty a informace o pokladu mincí nalezeném na úpatí Blaníku v roce 1962.

Pohled z rozhledny na Velkém Blaníku vám umožní prohlídku podblanické krajiny takřka z ptačí perspektivy, uvidíte daleko za hranice chráněné krajinné oblasti Blaník. Ze vzdálených míst je při dobré viditelnosti vidět jihočeská Kleť, rozhledna na Vysoké u Kutné Hory či televizní vysílač Cukrák na soutoku Berounky a Vltavy jižně od Prahy.

Po výstupu na rozhlednu si zasloužíte občerstvení. Navštivte Zámeckou hospodu nebo Hostinec Pod Blaníkem a po předložení vstupenky získáte k jídlu točenou limonádu zdarma.

Děti si mohou v louňovickém informačním centru vyzvednout zdarma pohled a poslat ho prarodičům nebo kamarádům. K dospělé vstupence je parkování na hlídaném parkovišti pod rozhlednou pro jeden osobní automobil či motocykl zdarma.

Mapa

Otevírací doba

Vstupenka vám platí po celou turistickou sezónu, takže si můžete návštěvu jednotlivých míst rozložit do několika dní.  Vstupenky lze zakoupit v Informačním centru v Louňovicích pod Blaníkem, na parkovišti pod rozhlednou nebo na Obecním úřadě v Louňovicích pod Blaníkem od 1. května do 15. září.

 

Cena

Dospělý: 100 Kč
Dítě (3–15 let): 60 Kč

Další praktické informace

Parkovat lze v blízkosti jednotlivých turistických cílů na k tomu vyhrazených parkovištích.

Kontakty

Turistické informační centrum Louňovice pod Blaníkem
Muzeum včelařství a Muzeum Louňovice pod Blaníkem
Zámek 1, nám. J. Žižky, Louňovice pod Blaníkem 257 06
tel.: 732 221 060
e-mail: infocentrum@lounovicepodblanikem.cz
web: www.lounovicepodblanikem.cz
GPS: 49.6368872N, 14.8465383E