Dárek pro turisty i pořadatele akcí – nový sdílený kalendář

Vážení členové, partneři a příznivci turistické oblasti Kraj blanických rytířů, po březnovém spuštění nového webu naší turistické oblasti www.blanik.net jsme v prosinci spustili zcela nový sdílený kalendář kalendar.blanik.net. Lze se na něj prokliknout i přes www.blanik.net v nabídce v liště – AKCE.

Užívání kalendáře a jeho všechny funkcionality jsou zdarma. Kalendář je automatizovaný, v případě, že potřebujete pomoci s vkládáním akcí, můžete kontaktovat redakční nebo IT podporu.

Co nový kalendář umí?

 • VLOŽIT AKCI:
  zdarma, po jednorázové registraci (zamezuje spamování kalendáře) můžete vkládat své akce.
  Vámi prvně vloženou akci redakce potvrdí, aby se zobrazila, poté Vám upravíme nastavení tak, aby se Vámi vkládané akce zobrazovaly už automaticky bez nutnosti schvalování redakcí.
  Vkládání akce je jednoduché a rychlé, nevyplňujete žádné zbytečné kolonky.
 • AKCE E-MAILEM:
  zdarma si můžete akce nechat každé pondělí zasílat na svůj e-mail akce v kalendáři. Při výběru můžete použít filtr lokality (Vlašimsko, Voticko, Zručsko, Dolnokralovicko, U sousedů) a filtr typu akce (Pro děti, Kultura, Výstava, Přednášky a exkurze, Slavnosti a trhy, Sport a Různé) – a nastavit si, aby Vám přicházely pouze akce z lokalit, které Vás zajímají.
  Akce přicházejí na e-mail jedenkrát týdně, vždy v pondělí. Obsahují akce od pondělí do neděle téhož týdne. Obsah těchto newsletterů si můžete měnit.

Příklad: Rodina, žijící ve Voticích navštěvuje převážně akce určené pro děti. Ve volbě Akce e-mailem si nastaví, aby na e-mail matky přicházely akce z Voticka a pouze pro děti. První pondělí po tomto nastavení jim přijde do e-mailu e-mail, individualizovaný jejich poptávce, tj. akce pro děti na Voticku. Pokud se v tom týdnu žádná taková akce konat nebude, na e-mail žádná nabídka nepřijde.

 • KALENDÁŘ NA WEB
  zdarma si na svůj web můžete pomocí funkce Kalednář na svůj web vložit kalendář Kraje blanických rytířů. Šablona je připravena ve dvojí základní podobě a pokud Vám nebude vyhovovat, lze ji upravit dle Vašich požadavků. Šablona je uzpůsobena tak, aby na Vašich webech nerušila, grafika je čistá a neutrální. Šablonu lze přidat do různých částí Vašeho webu a uzpůsobit si její velikost tak, aby Vám to vyhovovalo (lišta, stránka, výpis, apod…)
  Vklad můžete provést za pomoci requestu nebo iframe (obojí zvládne administrátor Vašeho webu), v případě potřeby kontaktujte redakci nebo IT podporu.
  Při vkladu můžete vybrat filtr dle lokalit (Vlašimsko, Voticko, Zručsko, Dolnokralovicko, U sousedů), i filtr dle kategorie akce. Můžete si tak nakombinovat typ akcí a lokalitu, kterou na svých webech budete svým uživatelům doporučovat.

Příklad: Sportovní spolek na Dolnokralovicku si na svůj web přidá kalendář Kraje blanických rytířů v podobě lišty ne pravé straně své homepage s filtrem pro lokalitu Dolnokralovicko a s filtrem Sport a pro děti, jelikož se věnuje sportovní činnosti a také práci s dětmi a tyto aktivity chce doporučovat.

S čím mi nový webový kalendář  pomůže?

 • napomůže návštěvosti mých akcí (z našeho kalendáře čerpají média, jde o propagovanou službu nejen ve směru k turistům, ale i místním obyvatelům)
 • podpoří pořadatele akcí v celém regionu (návštěvnost akcí se vzhledem k obavám lidí z pandemie bude i přes zrušení vládních omezení obnovovat jen pomalu)
 • napomůže návštěvnosti mého webu (budu si ho moci umístit na moje webové stránky a tím, že je pravidelně aktualizován, jedná se o živou část mých stránek)
 • ušetří můj čas: mohu si jím nahradit svůj dosavadní webový kalendář, který nestíhám plnit, akci, kterou vkládám, vkládám jednou – do sdíleného kalendáře na kalendar.blanik.net – odtud se filtruje do kalendáře na mých webových stránkách a do kalendářů dalších uživatelů

Jak bude kalendář fungovat na maximum?

 • jsem aktivní při vkládání mých akcí – nespoléhám pouze na redakci – ta se zaměřuje na korektury, „vizáž“, propagaci akcí
 • akce vkládám dostatečně dopředu (plakát lze doplnit dodatečně, až bude), aby redakce měla možnost akce nasadit jako TOP akce a dále propagovat
 • když mám problém, řeším ho s redakcí či IT podporou – vše lze řešit individuálně
 • přidám si kalendář na svůj web, nastavím si filtry k mojí spokojenosti (lze změnit, pokud prvotní nastavení nevyhovuje)
 • doporučuji kalendář ostatním, ať už pořadatelům akcí, tak spolkům, podnikatelům ve službách, organizacím, zájmovým skupinám, aby si kalendář přidali na svůj web
 • s kalendářem pracuji – třeba v IC nebo v turistickém cíli, když je čas a poptávka, ukážu ho zájemcům
 • zadávám i akce pro místní, primárně do kategorie Různé: např. Setkání s kronikářkou může být jak v kategorii Přednášky a exkurze tak v Různé
 • akci zařazuji do max. 3 kategorií (do více mě to nepustí). Vybírám kategorie relevantní mé akci. KATEGORIE JSOU ŠIROKÉ: např. do Kultury lze zadat kino, divadlo, recitál, koncert, …

Co je dobré vědět?

 • SPRÁVA UŽIVATELŮ: uživatelé kalendáře jsou strukturovaní – pokud nemám čas do kalendáře svoje akce vkládat, mohu tím pověřit kolegu či brigádníka – nedávám mu svoje heslo, nýbrž přihlásím ho pod novým jménem a heslem, ale pod svou organizací – ve Správě uživatelů si ho pak dám pod sebe a jím vložené akce mohu korigovat
 • SPRÁVA AKCÍ: každý uživatel (vkladatel) má možnost spravovat své archivované akce – tj. v příštím roce, pokud je akce tradičního charakteru, mohu ji pouze duplikovat, upravím termín, program a vyměním plakát – šetří čas
 • APLIKACE: pokud bude kalendář úspěšný, uvažujeme do budoucna o chytré mobilní aplikaci

Kontakty:
redakce: Jana Špačková, spackova@blanik.net, 601 584 778

 

  Kontakty

  Kraj blanických rytířů
  turistická destinace
  Pláteníkova 264, Vlašim 258 01
  t: 601 584 778
  e: spackova@blanik.net
  web: www.blanik.net