Členové, příznivci a partneři Kraje blanických rytířů se sešli on-line

Ve středu 16. prosince se členové, partneři a příznivci turistické destinace Kraj blanických rytířů sešli k tradičnímu jednání, během něhož zhodnotili uplynulou turistickou sezonu. Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci se setkání uskutečnilo on-line.

Přítomní dostali informace o aktuálním území destinace, o procesu recertifikace turistické oblasti Kraj blanických rytířů a přehled služeb, nabízených destinační kanceláří.

Členské příspěvky a příspěvky do projektu Jednotné propagace CR v KBR zůstávají pro rok 2021 v nezměněné výši.

Hovořilo se o aktuální situaci cestovního ruchu a návštěvností turistických cílů, atraktivit a informačních center v Kraji blanických rytířů, se kterou se účastníci setkání seznámili na základě grafů.

Účastníci setkání byli seznámeni s aktivitami v cestovním ruchu v Kraji blanických rytířů v roce 2020.

 

Aktivity v letošním roce, tak jak je schválila členská schůze spolu s rozpočtem byly přímo ovlivněny vývojem pandemie covid-19. V březnu jsme stopli většinu rozpracovaných aktivit a začali se operativně přizpůsobovat situaci.

Strategie
Vzhledem k dlouhodobějšímu charakteru krize tomu, jak zasáhla a ještě zasáhne celé odvětví CR jsme začali pracovat na revizi strategických dokumentů, které zohlední aktuální situaci. Cestovní ruch je nejen kvůli pandemii na rozcestí, je jasné, že konzumenti CR se budou chovat jinak a je potřeba se na to připravit.  Zde by nám měly pomoci projekty, s nimiž jsme uspěli v žádosti o dotaci do NPP CR MMR.Celkový objem finančních prostředků jednotlivých projektů na něž jsme o dotaci žádali, je půl milionu korun.
Jde o:
marketingový výzkum
vzdělávání
webová interaktivní mapa

Komunikace
byly vytvořeny nové webové stránky www.blanik.net
vytvořili jsme nový sdílený kalendář pro turisty i pořadatele akcí – zde.
Co nový sdílený webový kalendář umí?
– zdarma můžete vkládat své akce
– zdarma si můžete akce nechat každé pondělí zasílat na svůj e-mail s filtrem, který Vás zajímá – např. akce pro děti na Vlašimsku, všechny akce na Voticku nebo jen výstavy v celém KBR
– tyto filtry fungují, i když si zdarma kalendář dáte na své weby
Kalendář je plně automatizovaný, můžete ale zdarma využít IT podporu na telefonu či e-mailu.

Tiskoviny
Tisk byl v roce 2020 ponížen o 62 %, a to nejen kvůli pandemii.
Aktuální tiskoviny lze zdarma stáhnout na webu v sekci Tiskoviny ke stažení.
Plán tisku na rok 2021 – dle aktuální situace, bude konzultován v rámci pracovní skupiny.

Stále platí pro členy v projektu Jednotné propagace CR v KBR nabídka, že lze vytisknout tiskoviny pro jejich cíle a služby, které nejsou v Plánu tisku, za zvýhodněnou cenu, resp. pouze za tisk (KBR zajistí v rámci příspěvku do projektu Jednotné propagace CR v KBR obsah, korektury, grafické zpracování i distribuci).  Pro řádné členy a partnery nabízíme přípravu  tiskovin za zvýhodněné ceny. Ceník zašleme na základě poptávky.


Produkty – jejich rozvoj v roce 2020 a plány na rok 2021

Kraj blanických rytířů – Pro vás a vaše poklady
Kraj blanických rytířů – Každý Čech na Blaník
Kraj blanických rytířů – Podzim v Kraji blanických rytířů
Kraj blanických rytířů – Objevte tajemství pod povrchem

vychází z potenciálu a snažíme se, aby šlo opravdu o zboží v CR, aby přinášely zvýšení návštěvnosti, zvýšení tržeb – ale s ohledem na

Další aktivity ve 2021 vycházejí z akčního plánu a plánu aktivit na rok 2021 – viz. https://www.blanik.net/destinacni-spolecnost-dokumenty/

 

CO JE DŮLEŽITÉ?

 • Členská základna ráda uvítá nové členy, hlavně z řad podnikatelů. Základní členství 1 000 Kč/rok.
 • Uvítáme i další partnery a budeme rádi, když se zapojíte do jakýchkoli našich aktivit, ať už do těch, co nevyžadují žádné finanční protiplnění nebo nám dáte důvěru a objednáte si u nás placenou službu, ať už půjde třeba o vytvoření informační tabule, tiskoviny nebo textů pro turisty a výletníky na Váš web.
 • Budeme rádi, když si na blanik.net občas zkontrolujete informace na Vaší kartě, umístíte na Vašich webech logo nebo proklik na naše webovky, přidáte si nás do přátel na Facebooku a do sledování na Instagramu, občas nás označíte a použijete #krajblanickychrytiru).
 • Budeme rádi, když budete používat sdílený kalendář, budete do něj vkládat své akce a přidáte si ho na své webové stránky s filtrem, který Vám bude vyhovovat.
 • Spolu s distribucí tiskovin rozdáváme i samolepky ke značení provozoven – budeme rádi, pokud svou provozovnu blanickým rytířem pro letošní sezonu označíte.
 • Posílejte nám, co je u Vás nového, my to budeme posílat dál. Tiskovou zprávu nebo článek na web, post na facebook můžeme připravit společně.
 • Budeme moc rádi, když se přihlásíte na některý z vzdělávacích kurzů, které budeme pořádat. S nabídkou Vás obešle Jana Špačková.
 • Budeme rádi, pokud budete aktivně komunikovat, přinášet své nápady.

 

  Kontakty

  Kraj blanických rytířů
  turistická destinace
  Pláteníkova 264, Vlašim 258 01
  t: 601 584 778
  e: spackova@blanik.net
  web: www.blanik.net