Blanický cyklorytíř


Blanický cyklorytíř zahajuje každoročně cyklistickou sezónu na cyklotrase s názvem Po stopách blanických rytířů. Pojeďte s námi na pohodovou vyjížďku kolem památné hory Blaník.
Blanický cyklorytíř

Blanický cyklorytíř

Akce s názvem Blanický cyklorytíř zahajuje každoročně cyklistickou sezónu na cyklotrase s názvem Po stopách blanických rytířů.  Koná se každoročně v sobotu na konci května nebo počátkem června. Místo startu je každý rok jiné, v pořádání se střídají obce ležící na cyklotrase.
Pro účastníky jsou připraveny dvě cyklotrasy – pro zdatné cyklisty a pro rodiče s dětmi.
Cyklotrasa pro náročné cyklisty dlouhá 34 km vede kolem bájné hory Blaník přes stejnojmennou chráněnou krajinnou oblast. Na trase naleznou návštěvníci odpočinková místa s ilustrovanými legendami o blanických rytířích.
Cyklotrasa pro rodiče s dětmi dlouhá 8–10 km je doplněna zastaveními s plněním různých cyklistických i vědomostních úkolů.
Všichni účastníci, kteří cyklotrasy absolvují a do cíle dorazí s potvrzenými kartami z jednotlivých stanovišť, obdrží pamětní list a budou blanickým rytířem pasováni na Cyklorytíře.
V cíli je zajištěno občerstvení a doprovodný program.
Cyklistickou akci realizují obce Kondrac, Louňovice pod Blaníkem, Načeradec, Ostrov, Pravonín, Veliš, Vracovice a Zvěstov ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody Vlašim pod záštitou národního geoparku Kraj blanických rytířů.

Praktické informace

Termín konání

červen 2021 – termín bude upřesněn

Cena vstupného

Další praktické informace

Více informací o trase najdete na www.cyklorytir.cz

  Více informací

  Při cykloakci je možné se zdarma vyfotografovat s Blanickým rytířem.

  Kontakty

  Organizační zajištění akce Blanický cyklorytíř
  Bc. Ivana Křížová
  tel.: 776 606 648
  e-mail: ivana.krizova@nature.cz
  web: www.cyklorytir.cz

  Související informace: